Küçük Mutfaklar İçin Perde Modelleri

Küçük Mutfaklar İçin Perde Modelleri

10 Kasım 2017 0 Yazar: admin

Küçük mutfak dekorasyonu kimilerine göre zordur. Hazırladığımız galerimizde birbirinden renkli küçük mutfak perde modellerini inceleyebilir, fikir edinebilirsiniz. Özellikle halı ve perdeler bizler için çok önemlidir. Pembe, mavi veya sarı renkli perdeleri genellikle canlı oluşturmak istenilen mekanlar için kullanırız. Hangi mekan olursa olsun perde seçmeden önce tül modeli seçilir. Böylece tül ve halıya uygun perde seçimini isabetli yapmış oluyoruz. Perde seçmek için mutfağımızın en koyu tonunu seçmeniz gerekiyor. Örneğin mutfak dolabımız krem rengi olsun. Pastel ton katarak bir zebra perde seçmeniz isabetli olacaktır.

Küçük mutfaklar nasıl dekore edilmelidir ?

Farklı tonlarda mutfağını yenilemek isteyenler işe öncelikle mekan uyumundan başlamaları gerekiyor. Her ortam için olmazsa olmazlar renklerin birbiriyle uyuşmasıdır. Mutfakta ise bu uyumu yakalamak için bazı noktalar vardır. Gelin bu bölümünüzde özellikle mutfaklarda renk uyumuna bakalım.

https://www.youtube.com/watch?v=fp0HDxV8W0U&feature=youtu.be

Küçük mutfaklarda renk seçimi

Mekanın küçük olmasından ötürü renk seçerken hassas davranmanız gerekiyor. İşe başlamadan önce mutfağa uygun duvar rengi seçmelisiniz. Daha sonra ikincil tamamlayıcı ürün olarak mutfak dolabı ve ankastre seçimi yapmanız gerekiyor. Son aşamada halı, perde ve mutfak masası seçimiyle dekorasyonunuzu tamamlayabilirsiniz. Basit bir örnek model ve renk uyumuyla detaylandıralım.

Yazımızda belirttiğimiz işe ilk olarak duvar renginin seçiminden başlayalım. Aşağıda modeller mutfak duvarları için en ideal renk seçiminizi olabilir.

Örneğimizde belirttiğimiz gibi mutfak duvar rengini belirledikten sonra mutfak dolabının renklerini seçmeniz gerekiyor. Özellikle iç açıcı renkler bu sene çok tercih ediliyor.

Küçük mutfak dekorasyonu nasıl yapılır ?

Düğünlerin çok olduğu ve evlerin kurulduğu mevsim aylarındayız. Siz değerli ziyaretçilerimize küçük mutfaklar için perde seçimi konusunda yardımcı olmayı düşünüyoruz. Ayrıca konumuzun en altında bulunan galerimizi inceleyerek de küçük mutfaklara özel harika perde modellerini inceleyebilirsiniz.

Küçük mutfaklar için özellikle belli başlı noktalar vardır. Eşyaların büyük seçilmemesi, renklerin birbiriyle uyum içinde olması, halı ve perde gibi önemli ayrıntılarının modellerini uyumlu seçilmesi gibi bir çok detaylı nokta vardır.

Son olarak; küçük mutfaklara sahip olan bir çok ziyaretimiz için farklı modelleri aşağıda ki galerimiz de sunduk.