L Mutfaklar İçin Köşe Mutfak Dolabı Modelleri

Merhaba! Bugün L şeklinde mutfaklar için köşe mutfak dolabı modelleri derledik. L mutfak dolabı ve köşeli mutfaklar için hem dolap hem dekorasyon fikirlerini yazdık. Öyleyse başlayalım;

Eğer hiç renk seçimi yapmadıysanız bizim tavsiyemiz 2020 yılının moda renk ikilisi olan mürdüm ve gri tonlarını tercih etmenizdir. Ayrıca bu renklerin yanında vizon rengini de tercih edebilirsiniz.

Köşeli Mutfak Yerleşimi Nasıl Yapılır?

Mutfak dekorasyonunda en önemli konu yerleşimi belirlemektir. 3 Önemli ünite vardır, bu 3 eşyaya göre mutfak dekorasyon ve yerleşimi yapılmalı. Bunlar;

  1. evye
  2. ocak
  3. buzdolabı.

Bu 3 ünite birbirine yakın ve aynı zamanda size tezgah sağlayacak kadar uzak olmalı. Bu 3 ünite birbirine çok yakın olursa veya çok uzak olmamalı. Hazırlık ve temizlik için, ve pişirme sonrası için size tezgahta yer kalmaz. Fakat uzak olursa da sizi mutfakta oradan oraya koşturur bu da sizi yorar.

Köşeli Mutfaklar Dekorasyon Fikirleri

Mutfağınızda dolaplarınızı boy dolapları ve kilerli olacak şekilde dolaplarınızı seçebilirsiniz. Bu dolapların arasına buzdolabı gelecek şekilde ayarlama yapmanızı öneririz. Yine mutfak dolaplarınızın çekmece ve kapaklarını kulpsuz olarak tercih etmenizi öneririz, artık çoğu marka kulpsuz ürünleri yukarı doğru mekanik şekilde açılabilir şekilde üretiyorlar.

Köşeli mutfak dolapları için en önemli sorun dolapların kesiştiği nokta. Çoğu mutfak dolabının kısmı ya ulaşılmaz ya da kullanışsız olur. Sizin için harika bir fikrimiz var; “dönerli mekanizmalar“. Bu sistemi mutfak dolabı köşelerine yerleştirerek, köşeleri çok kullanışlı hale getirebilirsiniz.

Ayrıca, eğer mutfak köşeniz bu kadar keskin değil, daha açılı ise bu köşelere buzdolabı veya fırınınızı yerleştirebilirsiniz.

Daha önceki yazılarımızda anlattık, tekrar belirtelim. Ocağın altında çekmece kullanıp içine tencere koymak inanılmaz kullanışlı. Eğer mutfak dolabınız yeteri kadar uzunsa ocak altını çekmece ile değerlendirebilirsiniz. Raflı dolaplardan tencere olmaya oranla son derece portatif ve kullanışlı oluyor.

Bulaşık makinesi konumu, evyenin solunda mı sağında mı konumlanmalı konusu önemli. Bulaşık makinenizi evyenin sol tarafında konumlandırmanız bulaşıkları daha rahat makineye yerleştirebilirsiniz. Ayrıca lavabonun hemen altına çekmece koyabilirsiniz. Gerçekten kullanışlı olacaktır.

L mutfaklar için yemek masası: ada tezgah

L mutfaklar için, en ideal masa takımı çoğunlukla köşe takımı oluyor. Mutfak dolabına karşılıklı gelecek şekilde köşe takımı tercih edebilirsiniz. Sizler için en güzel Mutfak köşe takımı modelleri derlememize mutlaka göz atın.

Ayrıca, mutfak tezgahınız ile aynı renk ve malzemeden ada tezgah yaptırabilir ve masa olarak kullanabilirsiniz. Özellikle ada tezgahı sandıklı olarak yaptırmanız halinde size ayrıca bir dolap sağlayacaktır. Ada masanın hemen üstüne zarif bir ışıklandırma kullanabilirsiniz.

L Mutfaklar İçin Köşe Mutfak Dolabı Modelleri

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>