Lake Mutfak Dolabı Modelleri ve Renk Kartelası

Merhaba! Bugün lake mutfak dolabı modelleri inceleyeceğiz. Ayrıca mutfak dolabı renk kartelası da bu yazımızda sizler için paylaşılacak.

Lake Mutfak Dolabı Nedir?

Lake mutfak dolabı, İngilizceden direkt çevirilmiş bir tanım değildir. Yani buradaki “lake” kelimesi “göl” demek değildir. “Lake” bir cilalama yöntemine verilen isimdir. Lake mobilya; Ahşap veya mdf gibi malzemelerin sönük veya parlak bir cila ile cilalanması ve istenildiği renge boyanması sonucu oluşur.

Aynı şekilde Lake mutfak dolabı kapağı da yine sunta, ahşap ya da mdf gibi bir malzemenin cilalanıp, boyanması sonucu üretilir.

Lake Mutfak Dolabı Kullanışlı mı?

Kullananlar lake mutfak dolabı için görüntü anlamıyla son derece memnun. Çünkü diğer mutfak dolaplarına göre lake mutfak dolabı daha avangart ve lüks durur.

Lake mutfak dolaplarının bir diğer özelliği ise dayanıklı olmasıdır. Lake yukarıda da açıkladığımız üzere özel bir cilalama yöntemidir, bu da lake dolapların yüzeyinin ekstra dayanıklı ve uzun ömürlü olması anlamına geliyor. Lake mutfak dolapları bu cilalama yöntemi ile dış etkenlerden etkilenmez, buhar, nem veya su lake mutfak dolaplarına zarar vermez, etkilemez.

Ayrıca lake mutfak dolapları pasta cila yapmaya elverişlidir. Bu şu demek; yıllardır kullandığınız mutfak dolabınızı pasta cila ile ilk günkü haline getirebilirsiniz demek. Diğer mutfak dolap modelleri için böyle bir seçeneğiniz yokken, lake mutfak dolapları size böyle bir avantaj sunar.

Lake Mutfak Dolabı Renkleri ve Renk Kartelası

Aslında üst başlıkta bahsettiğimiz lake mutfak dolabı kullanışlı mı? sorusunu yanıtlamaya devam ediyoruz; lake mutfak dolapları tekrar tekrar boyanabilir. Evet yanlış duymadınız, lake mutfak dolabı renk değişimi mümkün! Evinizin mutfak dekorasyonundan sıkıldınız ve renk değişimine gitmek istiyorsanız istediğiniz renk tonunu seçerek lake mutfak dolabınızı boyatabilirsiniz. Diğer dolaplar yeniden boyanmaya pek müsait değilken, lake mutfak dolapları özel cilalama yöntemi sayesinde yeniden boyanabilir. Sizler için lake mutfak dolabı renkleri ve renk kartelası seçeneklerini araştırdık;

Lake Mutfak Dolapları Sararır mı? Solar mı?

Lake mutfak dolapları üretiminde yapılan özel cilalama sayesinde sararma yapmaz. Fakat Türkiye piyasasında kalite belgeli ve gerçekten kaliteli ürünler üreten firma sayısı çok az ve bu firmaların maliyeti yüksek. Bu yüzden satın aldığınız firmanın güvenilir bir firma olduğundan ve ürünlerinin kalite belgeli olduğundan emin olun. Dikkat etmeniz gereken bir diğer nokta ise mutfak dolaplarınızın sürekli güneşe maruz kalıp kalmayacağı. Eğer evinizin camları güneşin mutfak dolaplarına vuracak şekilde tasarlanmış ise sizlere lake mutfak dolabı önermeyiz. Çünkü lake de olsa bütün yıl güneş ışığına maruz kalacak ve bu durum renginin solmasına sebep olacak. Hangi malzemeyi kullanırsanız kullanın, bütün yıl güneşe maruz kalmış bir dolap sararır ve rengi solar. Lake mutfak dolapları kullanmanız belki de bu süreyi biraz daha geciktirir, fakat er ya da geç yine de solma – sararma yapacaktır.

Lake Mutfak Dolabı Temizliği

Lake mutfak dolabı nasıl temizlenir? veya lake kapak nasıl temizlenir? sorusunun cevabı aslında çok basittir. Islak bir bez veya mikrofiber bez ile temizleyebilirsiniz. Dikkat edilmesi gereken bir nokta kesinlikle kimyasal kullanılmamasıdır. Lake cilalama yöntemi kimyasal ile zarar görebilir, zamanla lake dolaplarınızın rengi solabilir.

Lake Mutfak Dolabı Modelleri

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>