Lüks Evler İçin Dekorasyon Fikirleri

Merhaba! Lüks ev ve mobilya tasarımları ve evinizi lüks ve şık göstermek için dekorasyon fikirleri bu yazıda. Evinize lüks ve şık bir hava katacak dekorasyon fikirleri için okumaya devam edin.

Evinizde lüks bir tasarım kullanmak kulağa biraz pahalı gelebilir. Pahalı mobilyalar ve marka ürünler ucuz değil bu doğru. Fakat evinizi daha lüks göstermek için büyük paralar harcamanıza gerek yok. Çok daha uygun fiyatlara evinizi daha lüks bir görünüme kavuşturabilirsiniz.

Dağınıklığı Bitirin, Sadeleştirin

Evinizde lüks bir tasarım istiyorsanız dekorasyonunuzu basitleştirmek 1. yapmanız gereken iş. Aksesuarlar kullanarak aşırıya kaçmak kolaydır, ama bu hınca hınç dolu bir ev lüks ve modern görünümden uzaklaşır. Evinizde minimalist bir stil benimsemek evin daha modern ve lüks görünmesini sağlayacaktır.

Gereksiz mobilyalarınızdan kurtulun. Özellikle işlevi olmayan, yalnızca dekor amaçlı tuttuğunuz eşyalardan vazgeçmelisiniz.

Perdeleri Yenileyin

Pencerelerinize yapacağınız ufak bir dokunuş ile evinizin lüks görünmesini sağlayabilirsiniz. Odaya girildiğinde en önce göze çarpan objelerin başında perdeler gelir. Ucuz perdeler yerine şık perdeler kullandığınızda, odanın ne kadar da farklılaştığını görebilirsiniz. Tüm odayı canlandırması için ipek ve dokuma perdeler tercih edin…

Kalın perdeler odayı kasvetli ve karanlık bir hale getirir. Bizim amacımız daha modern ve aydınlık bir oda elde etmek. Bu yüzden yapmanız gereken kalın ve koyu perdeler yerine daha açık tonlarda perdeler tercih etmeniz. Ayrıca evinizin tavan yüksekliği normalden yüksek ise perdeleri mutlaka zemine kadar indirin.

Peki perdeleri seçerken hangi renkleri seçmelisiniz? Bizim size tavsiyemiz altın ve tonları, bordo renklerinden şaşmamanız. Ayrıca desenli perde seçiminde desenlerin abartılı olduğu perdelerden uzak durun. Daha çok motif ağırlıklı perdeler tercih edebilirsiniz.

Bol Bol Aydınlatma Kullanın

Hiçbir şey bir evin, aydınlatmaları gibi lüks hissetmesini sağlayamaz. Oturma ve yemek odalarınız için geniş avizeler ile başlayın. Ancak odayı daha lüks hale getirmek için şık, dekoratif masa lambalarını ve lambaderleri unutmayın. Odaya yeni aydınlatmalar eklemek, işlevsellikten ödün vermeden stil eklemek için harika bir yoldur.

Aydınlatmada cesur olmaktan korkmayın. Banyodaki metal avize, veya mutfaktaki büyük ahşap bir avize iddialı olduğu kadar odaya yeni bir hava katacaktır. Bu yüzden aydınlatma seçimlerinizde iddialı ve cesur seçimler yapmaktan korkmayın.

Sizler için daha önce yazmış olduğumuz ayaklı lambader modelleri yazımıza mutlaka göz atın.

Biraz Çiçek ve Yeşillik Ekleyin

Güzel çiçeklerle ve yeşilliklerle süslenmiş dekoratif vazolar, evinize lüks bir his, zarafet ve renk katar.

Yalnız bizim size tavsiyemiz bu çiçek ve yeşilliği abartmamanız olacak. Unutmayın ki çiçekler ve bitkiler bakıma ihtiyaç duyan, düzenli sulamak gibi belirli sorumluluklar gereken objelerdir. Bu yüzden sadece takip edebileceğiniz kadar bitkiyi ve çiçeği evinizde kullanmaya dikkat edin.

Ayrıca unutmadan; orkide diğer çiçeklere oranla en az ilgiyi isteyen çiçeklerdir.

Bu haftalık bizden bu kadar. Sizler için ayrıca en lüks evler ve ev dekorasyon fikirleri isimli bir albüm derledik. Bu albüme de aşağıdan göz atabilirsiniz.

Haftaya görüşmek üzere, hoşça kalın…

 

 

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>