Mobilyalarınıza Uygun Perde Modelleri

Mobilyalarınıza Uygun Perde Modelleri

6 Şubat 2020 0 Yazar: admin

Evin her köşesi önemlidir. Ancak perde tüm odanın görünüşünü etkileyen en önemli görsellerden biridir. Perde seçimleriniz tabi ki de mobilyalarınızın tarzına, mobilyalarınızın rengine, odanızın büyüklüğüne, camlarınızın uzunluk ve genişliğine, parkelerinizin rengine, aksesuarlarınıza, duvar renginize hatta halınıza göre yapmalısınız. Çok fazla faktör olduğu için kafanızın karışması çok normal. Peki, mobilyalarınıza uygun perde modelleri neler? Mobilyalarınıza uygun perde modelleri fiyatları nasıl? Mobilyalarınıza uygun perde modelleri örnekleri nelerdir? Mobilyalarınıza uygun perde modelleri seçerken nelere dikkat etmeliyiz? Vb. sorularınızın cevaplarını sayfamızda bulabilirsiniz.

Mobilyalarınıza Uygun Perde Modellerini Tarzınıza Göre Seçin

Evinize uygun perde modelleri seçerken mutlaka mobilyalarınızı göz önüne almalısınız. Mobilyalarınız hangi tarzdaysa perdelerinizi o tarzda seçmelisiniz. Modern bir tarzınız varsa mobilyalarınızda ve minimal çizgilere sahip mobilyalarınız varsa tarzınızı daha öne çıkartmak ve odanın içerisinde uyum olması için stor perde veya jaluzi (şerit perde) seçenekleri sizin için mantıklı olacaktır. Daha romantik bir tarzınız varsa, pastel renk seçimleri yaptıysanız, aksesuarlarınız uzun ve sıksa o zaman da odanıza tül perde ve kalın fonlar kullanabilirsiniz. Fon perdeleri bir aksesuarla bağlayabilirsiniz.

Mobilyalarınıza Uygun Perde Modellerinde Renge Göre Seçim

Mobilyalarınıza uygun perde modelleri püf noktalarına devam ettiğimizde önemli bir diğer özellik de mobilyalarınızın rengi ve desenidir. Örneğin mobilyalarınız koyu renklerdeyse mesela kestane rengi, kızıl ağaç rengi gibi ve zeminiz açık renklerdeyse o zaman bu mobilyanıza uygun perde modelleri rengi kırmızı tonlarıdır. Mobilyalarınız bej veya gri tonlarındaysa ki bu renkler nötr tonlardır, bu renklerin odaya yakışmasını sağlamak amacıyla perdelerinizi beyaz tonlarında seçmelisiniz ve keten gibi kumaş seçerseniz odanızda daha doğal bir görünüm olur. Yine bej ve gri mobilyalarınız için rüstik perdeler veya açık renk ahşap jaluziler seçimi yapabilirsiniz. Mobilyalarınız kahverengi ve siyah tonlarındaysa ki bu en zor mobilya türüdür. Çok açık renk bir perde seçerseniz mobilyalarınızla uyumlu olmaz ama koyu renk seçerseniz de mobilyalarınız da koyu olduğu için odanın içi çok karanlık olur. O yüzden mobilyalarınız kahverengi ise krem veya bej renkleri seçmeniz, mobilyalarınız siyah ise gri tonda perdeler sizin için daha güzel olacaktır.