Krem lüks salon perdeleri

Modern Salon Perde Modelleri

En modern salon perde modelleri ile karşınızdayız. Salonları tekstil ürünlerini olmaksızın hayal etmek zordur. Mekanlarda yumuşak iç döşeme ile akan çizgileri tamamlayanlar perdeler oldukça dikkat çekiyor.  Eviniz için doğru seçilmiş perde tasarımları, odanın ferahlığını arttığı gibi tüm dikkatleri üzerine toplamaktadır.

İç mekandaki perdeler, odanın güzelliğini vurgular. Yanlış renk seçimi ya da perdeleri tasarlarken genel tasarımla hatası yaparsanız, mekanın bütünlüğü bozulur. Salon perdeleri için gereken şartlar mutfağa göre değil, odaya giren güneşe ve mekan uyumluluğuna göre seçilmelidir.

Oda stiline göre perde seçimi

Salondaki perdeler kendi atmosferini oluşturabilir. Güneş ışığı ve yabancı lezyonlara karşı evinizi korur. Farklı işlevleri sayesinde mekanın havasını değiştir. Doğru seçildiğinde farklı stiller sayesinde iç mekana uyar. Perdelerin doğru seçilmesi bir gerekliliktir. Bu yüzden tercih ederken bazı notlarınızı önünüze almanız gerekiyor. İlk olarak yapacağınız odanızda ki eşyaların renkleri arasında uyum yakalamak olacaktır.

Bildiğiniz gibi günümüzde modern mimarilerde en çok tercih edilen perde renkleri arasında sade ton, bej veya beyazın hafif bir gölgesinde dikişsiz şekilde yapılan modeller yer alıyor. Ayrıca yeşil, kırmızı, mor pastel tonlarında en çok spor salonlarda kullanılıyor. Modern perde kumaşı doğaldır. Yeni teknolojiler ile üretilmiştir. En önemlisi her mekana göre farklı desen ve tiplerde bulunabilir.

https://www.youtube.com/watch?v=KJ_t2ioMqKQ&feature=youtu.be

En iyi perde markası

Alacağınız perde kalitesin göre odanızı baştan aşağıya değiştirebilirsiniz. Klasik tarzdaki mekan perdeleri, hafif tül ve yoğun kumaştan oluşmuş koyu renkte perdeleri birleştirir. Böylece bir taraftan aralıksız gün ışığı odanız girer, bir taraftan da gece olduğunda yoğunluğu ile içeride ki ışığı dışarıya sızdırmaz. Bir çok kullanıcı odasında güzel ve modern tarz perdeler olmasını ister. Peki, bu tasarımı yaparken hangi perde markasını tercih edeceksiniz ? İşte deneyimlerimiz…

TAÇ perde salonların vazgeçilmezi

Modern tarzı perde sevenler için marka listemiz ilk sırayı TAÇ’a verebiliriz. Özellikle son yıllarda piyasada ki modelleri mekanın güzelliğini ortama yansıtıyor. Perdede ki renkleri cıvıl cıvıl insanın içini açıyor. Perdeler arasında parlak modelleri de görsek de, salonlar için pek tercih edilmiyor.

2018’in modellerine baktığımız zaman en çok gözümüze çarpan toprak ve üzüm yeşili renkleri oluyor. Ayrıca bunun yanında mor veya sarı tonlardan oluşmuş farklı modelleri de salonlarınız için kullanabilirsiniz.

BRILLANT ile evinizin havasını değiştirin

Her zevke ve mekan uygun perde bulabilirsiniz. Hazırladığımız listede ikinciyi sırayı Brillant perde alıyor. Genellikle salonlar için perdeleri tercih listesinin başında yer alıyor. Size tavsiyemiz perdelerin rengini seçerken, odanın büyüklüğüne, içindeki ışık miktarına ve tavan yüksekliğinden başlamanız gerekiyor.

Brillant perde ile gri salonlar başka oluyor. Nötr bir çelik tonunun güzelliğini ve stilini mekana yansıtıyor. Ayrıca sarı veya pastel tonlarda beyaz dekorasyon eşyaları burada anlattığımız görüntüyü eksiksiz olarak tamamlıyor.

PIERRE CARDIN evlerin değişmeyen markası

Mor, sarı, turuncu veya mavi renkleri spor tipi salonlarda kullanılıyor. Bu tip renkler iç dekorasyona yumuşaklık kazandırıyor. Güneşli bir oda için en başarılı çözüm, perdelerden seçiminde yumuşak tonların mavi ve mor renklerinin seçilmesidir.

Odanızı baştan aşağıda değiştirmek yerine, perdelerin rengini veya dekoratif yastıklar ile görsel açıdan büyük bir değişiklik yapabilirsiniz. Ayrıca salonlarda kullanılan bej perde yerine mekanın stilini tamamlamak için sütlü ve kahverengi tonlarda perdeler seçilebilir.

Harika salon perdeleri

Etkileyici bir salon oluşturmak için renk seçiminiz, turkuaz, mor veya fuşya olabilirler. Bu renklerin tamamını kullanmak yerine, mekanın bütünlüğüne dağıtım yapabilirsiniz. Örneğin koltuk takımlarınızı turkuaz seçerken, perdeler fuşya olabilir. Ayrıca kadife ürünleri bolca kullanmaya bakın. Yastıklar, perde fonları gibi ürünler örnek olabilir.

Bunlara ek olarak beyaz renk, salonun güzelliğini ön planda tutar. Peki beyaz göre ne tip perde seçilir ? derseniz, mekanın tarzına bağlı olarak bir model seçebilirsiniz. Klasik dekorasyon da ise, beyaz tül ile gümüş renkli perdeler, kahverengi ve sarı renkli perdeler mekan için uygundur. Beyaz duvarlar ile tamamlarsanız, rahat bir atmosfer oluşmaması için bir gerekçe kalmayacaktır.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>