Modern Yatak Başlıkları 2019

Modern Yatak Başlıkları 2019

26 Temmuz 2019 0 Yazar: admin

Merhaba! Bugün modern yatak başlıkları ve yatak başlığı modelleri hakkında bir derleme yaptık. Bu yatak başlığı modelleri çok hoşunuza gidecek.

Yatak Başlığı Ölçüleri

Yatak başlığı alırken akla ilk gelen soru yatak başlığı kaç cm olmalı? oluyor. Bunu düşünmenize hiç gerek yok, çünkü yatak ve bazalar standart olarak üretilir, haliyle yatak başlığı da standart ölçülere uygun olarak üretilir. Peki standar ölçüleri nedir?

  • Çift kişilik yatak ölçüsü: 150 cm genişlik
  • Tek kişilik yatak ölçüsü: 90 cm genişlik

Yatak başlığı ölçüleri de bu tek kişilik yatak için 90-100 cm genişlikte, çift kişilik yataklar için 150-180 cm aralığında olurlar. Yatak başlığı uzunluğu ise tüm modellerde standart 110 cm’dir.

Modern Yatak Başlığı Fiyatları

Modern yatak başlıkları fiyatları yatakların tek kişilik ve çift kişilik olmasına göre değişiklik gösteriyor. Eğer yatağınız tek kişilik ise yatak baza başlığı fiyatları 130₺ (türk lirası) ve 270₺ (türk lirası) bandından değişiyor. Eğer yatağınız çift kişilik ise 250₺ (türk lirası) ve 480₺ (türk lirası) fiyat aralığında olacak. En ucuz fiyatlar ise tek kişilik yatak için 111₺ (türk lirası), çift kişilik yatak için ise 174₺ (türk lirası) şeklinde.

Yatak başlığı Alırken Hangi Markalar Tercih Etmeli?

Yatak başlığı satın alırken aslında bazayı aldığınız mağazadan almanız en mantıklısıdır. Fakat böyle bir imkanınız yoksa bizim size birkaç marka önerimiz olacak. Yatak başlığı alırken uğramanız gereken ilk yer bizce İKEA çünkü indirimli birçok yatak başlığı bulabileceğiniz gibi İKEA tarzı itibariyle gerçekten modern yatak başlığı koleksiyonu geniş bir marka. İkinci öneri markamız ise İSTİKBAL markası olacaktır.

Yatak Başlığı Nasıl Temizlenir?

Yatak başlığı temizliği maalesef çamaşır makinelerinde yapılamaz. Eğer leke basit bir leke ise ıslak bir bez ile temizleyebilirsiniz. Fakat inatçı bir leke ise su hazneli süpürge yardımı ile derinlemesine bir temizlik yapabilirsiniz. Ayrıca bir diğer seçeneğiniz de halı temizlemecilere göndermektir. Halı temizleme makineleri ile yatak başlığınızı yıkayabilirler. Fakat yatak başlığınızın nispeten sade ve düz bir yüzeye sahip olması önemli, temizlemecilerdeki makineler yatak başlığınızın tasarımını bozabilir.

Modern Yatak Başlıkları 2019