Mutfak Dolaplarına Uygun Perde Modelleri

Mutfak Dolaplarına Uygun Perde Modelleri

10 Şubat 2020 0 Yazar: admin

Mutfak belki de hepimizin en sevdiği evin bölümlerinden biridir. Gerek yemek yapmak gerekse sohbet etmek için ev hanımların en çok bulunduğu alan olan mutfak hanımlar için oldukça önemli bir yerdir. Mutfak dolapları, elektronik eşyalar, halılar, masa takımı ve tabii ki tüm dekorasyonu birleştiren perdeler… Peki, perde seçiminde neye dikkat etmeniz gerekmektedir? Mutfak dolaplarına uygun perde modelleri nelerdir? Mutfak dolaplarına uygun perde modelleri seçerken nelere dikkat etmeliyiz? Mutfak dolaplarına uygun perde modelleri en uygun markalar nelerdir? Vb. sorularınızın cevaplarını sayfamızın devamında bulabilirsiniz.

Mutfak Perdesi Seçerken Dikkate Alınacak Hususlar

Mutfak perdesinin hem mutfağınıza yakışması gerekir hem de pratik ve kullanışlı olması gerekir. Öncelikle odanızın büyüklüğüne göre tercih yapmalısınız. Odanız büyükse yani alanınız genişse büyük kruvaze perde seçimi yapabilirsiniz eğer ki mutfağınız küçükse modern mutfak perdesi seçebilirsiniz veya stor perde seçimi yapabilirsiniz hatta zebra modeliyle hem tül hem perde kolaylığı sağlayabilirsiniz. Odanızın büyüklüğünden sonra ikinci bakmanız gereken ise mutfak dolaplarınıza uygun perde modelleri olmasıdır. Mutfak dolaplarınızın tarzı, mutfak dolaplarınızın rengi sizin perde seçmenize yardımcı olacaktır.  Eğer ki modern mutfak dekorasyonunuz varsa siz perdenizi daha spor şık seçebilirsiniz ve bu seçimi de jaluzi perde, düz stor perde, desenli stor perde kullanarak yapabilirsiniz. Spor bir tarzınız varsa ve bunu mutfak dolaplarında yansıtmışsanız da odanın bütünlüğünü bozmaması açısından spor tarzı perdeler seçebilirsiniz.

Mutfak Dolaplarına Uygun Perde Modelleri Renk Seçimi

Mutfak perdesi tercihlerinde renk seçimi de önemlidir. Mutfak dolaplarınız, halılarınız, duvar renginiz, masa grubunuz ne renk olursa olsun mutfak ahengini engellememesi için mutfak perdesinin çok koyu renkler seçilmemesi gerekmektedir. Ancak yine de mutfak dolaplarınızın rengini göz önüne almalısınız. Mavi tonlarında mutfak dolaplarınız varsa beyaz tül perdeler veya beyaz stor perdeler tercih edilmelidir. Beyaz tonlarında mutfak dolaplarınız varsa gri ve bej tonlarında mutfak perdesi tercih edilmelidir. Daha koyu renklerde mutfak dolaplarınız var ise o zaman da kruvaze perde seçimi sizin için daha iyi olacaktır.