Sarı mutfak perde modelleri 2018

Mutfak Kısa Perde Modelleri

Mutfaklar için kısa perde modellerimize bakmadan karar vermeyin. Bazen bulduğunuz ortamı yenilemek için mutfakta yeni perde almanız yeterlidir. Böylesine önemli çaba önemsiz bir aksesuar ile en çirkin tasarıma dönüşebilir. Onun perde alırken neye dikkat etmek gerekir ? Nasıl kombinasyon yapılması gerekiyor ? Hangi renk uyumlarına dikkat edilmesinde yarar vardır ? Bu tip konular üzerinde çalışmanız gerekir. Buna ek olarak, sizin için kriterin ne olması gerektiğine bakmanız gerekiyor. Fiyat mı, model mi yoksa kalite mi önemlidir ? Bunun kararını verdikten sonra işe mutfağınızda ki ufak değişimlerle ile başlayın.

Mutfaklar için perde modelleri

Parlak renkler, sıradışı baskılar ve özgün modeller bu senenin en çok tercih edilen kombinasyonları arasındadır. Herhangi bir mutfak tasarımın ideal bir çözüm seçmenizi sağlar. Bu kombinasyon sayesinde herkes tasarım ve fiyat için uygun bir ürün satın alabilir. Ancak mekanın doğrudan amacını unutmamalıyız, çünkü mutfaklar özel alanlardır. Her şeyin pratik oması gerekmektedir.

Alacağınız süs eşyalarının veya perdelerin birbiri ile zıt renkler olmaması gerekmektedir. Özellikle model seçimini konusunda sıkıntı yaşayanlar için burada ki link üzerinden tavsiyelerimize bakabilirler. Peki, beyaz mutfağa hangi renk perde yakışır ?

Beyaz mutfağa hangi renk perde alınır ?

Daha önce de belirtiğimiz gibi, mutfak özel mekanlardır. Pişirme sırasında buhar olduğundan sıcaklık ve nem artar. Seçtiğiniz perdeler sadece mekanı canlandırma amacıyla değil kalitesi ile dayanaklı olması gerekmektedir. Tasarımcılar tavsiyelerine bakmalısınız. Böylece sizi gereksiz harcamalardan kurtaracaktır. Çünkü mutfakta tercih edilmiş lüks perdeler kısa zaman sonra orijinal görünümünü kaybedecektir. Seçim yaparken ilk önce mutfak perdelerinin sahip olması gereken özelliklere bakın. Daha sonra uyumlu olmasını sağlayın. İşte ilham verici beyaz mutfak tercihleri için yapılan perde seçimleri…

Mutfakta perde seçimi
Mutfakta perde seçimi

Beyaz mutfaklar genellikle sadeliği temsil eder. Bu nedenle tercih edeceğiniz perde açık tonda olması mutfağı basitleştirir. Daha canlı pastel tonlar tercih etmeniz gerekiyor. Örneğin beyaz mutfak için gri renk seçimini olabilir. Tabi direk şu renk tercih edebilirsiniz, diyemeyiz. Bunun için çerçevenin bütünü yani mutfağı tam görmek gerekir. Mutfak dolabı ne renk ? (Beyaz) Mutfak masası ne renk ? Halı ne renk veya hangi tipte ? Aksesuarlar nasıl konumlandırılmış ? İşte bu noktaların inceledikten sonra perde seçimi şu renk olabilir diyebiliriz.

Siyah ve beyaz mutfağa ne renk perde alınır ?

Siyah ve beyaz kombinasyonu en çok tercih edilenler arasındadır. Bildiğiniz üzere perdeler hava ve doğru miktarda ışığı vererek pişirirken rahat hissetmenizi sağlar. Modern mutfak perdeleri seçtiğiniz zaman eviniz daha bir başka olacaktır.

Mutfaklar sadece yemek pişirmek için yapılan mekanlar değildir. Aynı zamanda aile yemekleri veya çay içmek samimi ortamların olduğu ortamlardır. Mekana sadece geniş açıdan bakmanız gerekmektedir. Doğru seçim yapılmış perdeler, hoş bir atmosfer yaratmanıza ve benzersiz bir tarz yaratmanıza yardımcı olur.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>