Mavi tül ve fon perde modelleri

Nasıl Bir Perde Almalıyım ?

Nasıl bir perde almalıyım ? Konumuz içerisinde en kullanışlı perde hangisi, perde koltuk uyumu nasıl olmalı, en iyi perde markası hangisi ve perde seçimi nasıl yapılır ? gibi soruları inceleyeceğiz. Öncelikle hangi odanıza perde almanıza karar vermeniz gerekiyor. Bu yazımızda salon veya oturma odası üzerinden deneyimler aktarılacaktır.

En iyi ve kullanışlı perde hangisidir ?

Perde seçimi her mekana göre değişir. İlk olarak dekorasyon safhasında hangi adımların yapılması gerektiğini net olarak belirlemeniz gerekiyor. Baştan aşağıda bir tadilat veya yeni ev döşemesi mi yapılacak ? Bunun kararını verdikten sonra hemen işe başlayalım. Her iki durumda konumuz içerisinde değinmeye çalışacağız.

Kullanım sizin odanıza göre değişir. En çok tercih edilen perde çeşitleri zebra, stor, tül ve fon olmak üzere kendi arasında bölümlere ayrılmaktadır. Hangi mekanda nasıl bir perde seçeceğinize gelin birlikte bakalım.

Tül PerdeStor PerdeSilüet Perde
Metal JaluziAhşap JaluziFon Perde
Zebra PerdeDikey PerdePlicell Perde

Yeni evlere hangi model perdeler alınmalıdır ?

Evlenecek veya evini yeniden döşemek isteyen isteyen ziyaretçilerimiz için bazı deneyimlerimizi aktaracağız. Öncelikle perde seçimi 2. ya da 3. aşamadan sonra yapmanız gerekiyor. İlk olarak perde alarak daha sonra aldığını tüm eşyaları perdeye göre uyum sağlamanız anlamsız olacaktır. Bu sebepledir ki, önce odanın rengi, daha sonra koltuk takımı, televizyon varsa ünite seçimi yapmalısınız. Bu aşamadan itibaren perde ve halı tercihinizi yapmanız isabetli bir karar olacaktır.

Halı ve perde uyumu bir odanın olmazsa olmazları arasındadır. Zira birbirini tamamlayan renkler buradan çıkmaktadır. Koltuk takımının da bu tonlar üzerinde büyük etkisi vardır. Bu sebepledir ki, odanıza seçtiğiniz duvar rengi, koltuk takımı, halı ve perde bir bütün halinde olması gerekiyor. Seçim yaparken daha çok pastel tonlar tercih edebilirsiniz. Böylece daha canlı ve spor mekanının kapısını açmış olacaksınız.

https://www.youtube.com/watch?v=atnp1uIoe3c

Evime yeni bir perde almak istiyorum ?

Kararsız mısınız ? Bu başlığımız altında sadece evinin bir odasına perde almak isteyen ziyaretçilerimiz için bilgiler sunacağız. Yukarıda bahsettiğimiz hususlar ışığında koltuk takımı ve halı ile uyum içinde olan bir perde seçimi yapmanız gerekiyor. Odanızın ışık açısında göre daha açık tonlar da seçebilirsiniz. İlham vermesi açısından konumuz içerisinde bulunan galerimizi ve video bölümü mutlaka inceleyin.

Perde koltuk uyumu nasıl olmalıdır ?

İşte konumuzun en can alıcı bölümü burasıdır. Koltuk takımı veya oturma grubunuz ile tüm ürünler uyum içinde olması gerekir. Özellikle perde seçimini yanlış yapmanız durumunda çok kötü bir görüntü ile karşı karşıya kalabilirsiniz.

Örneğin açık tonlarda bir perde almak yerine koyu bir renk seçerseniz, odanız karanlığa bürünebilir. İşte bu aşamada yeni bir perde almak olabilir. Bu durumlara sebebiyet vermemek adına burada ki tavsiyelerimizi dikkat alınız. Ayrıca sizlere fikir vermesi sebebiyle galerimize bir göz atın.

En iyi perde markası hangisidir ?

Perde alırken modellerine bakarız. Modellere baktığımız kadar ürünün kalitesine ve markasına da bakmamız gerekir. Böylece uzun süre kullanabileceğimiz bir perde modeline karar kılmış oluruz.

Türkiye en çok satılan ve bir çok noktada satış mağazası bulunan firmaları inceledik. İçerisinde derlediğimiz ilk 4 tanesi sizlerle paylaşmak istiyoruz.

Firma AdıEn Çok Satılan ÜrünOrtalama Satış Fiyatı (m2)
TAÇ PerdeZebra ve Stor20 TL ile 125 TL arasında
BRİLLANT PerdeTül Perde45 TL ile 200 TL arasında
LINENS PerdeFon ve Zebra30 TL ile 140 TL arasında
Orange VenueStor Perde25 TL ile 170 TL arasında

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>