Nişan Bohçasına Neler Konur? Neler Olur?

Merhaba! Bu yazımızda size en detaylı nişan bohçası rehberini hazırlayacağız. Bir gelinin söz veya nişan bohçasında neler olur? nasıl hazırlanır? gibi sorular ve ayrıca nişan bohçası ne kadar tutar? fiyatı ne kadar olur? gibi sorulara d cevap bulacağız. Hazırsanız başlayalım;

Nişan Bohçası Ne Zaman Verilir?

Nişan bohçası verilme zamanı yöreden yöreye değişir. Fakat adından da anlaşılacağı üzere nişandan önce veya nişan günü verilebilir. Günümüzde aileler damat bohçası da denen nişan bohçasını nişan gününden 2-3 gün önce gelin evine teslim ederler.

Nişan Bohçası Nasıl Süslenir?

Nişan bohçası süslemesi önemli fakat bir o kadar da basit bir konu. Alacağınız tül kumaş ile sandığı kaplayabilir, üzerine kırmızı veya beyaz bir saten kurdele kumaşı ile kurdele yapabilirsiniz. Yalnızca bu süslemeler ile nişan bohçası sandığı süslemesi tamam sayılır.

Nişan Bohçasının Vazgeçilmezi: Havlular

Nişan bohçası içeriği için vazgeçilmez eşya havlulardır. Uzun ve büyük havlulardan ikişer tane yeterlidir. Havlu Kenarları iğne oyası işlemeli olur. Gelin çeyizinde de havlu olacağı için nişan bohçasında havlu çok fazla sayıda olmaz.

Ayrıca sitemizde iğne oyası havlu kenari örnekleri adlı yazımızı mutlaka okumalısınız.

Nişan Bohçasında 2. sıra: lifler

Her nişan bohçasında el yapımı banyo lifi bulunur. Banyo lifleri çeşit çeşittir. Gerek uzun, gerek yuvarlak veya pufuduk şişme banyo lifleri tercih edebilirsiniz. Bir nişan bohçası için 6-8 adet banyo lifi koyulabilir. Ayrıca banyo lifinin yanı sıra kese de konulabilir.

Nişan Bohçasında Şal

Her nişan bohçasında şal da olur. Bolero veya şal farketmez, çeşitlik olması açısında birer adet bolero, yelek, şal ve lizöz gibi giysiler koyulabilir. Her nişan bohçasında en azından 6-8 adet bu tarz aksesuar giysiler bulunur.

Yazma ve Yazma Kenarları

Nişan bohçalarında yazma ve yazma kenarlarını yazmaya gerek yok, her nişan bohçasında çok sayıda yazma bulunur.

Gelin İçin Makyaj Malzemeleri

Nişan bohçasında ayrıca gelin için makyaj malzemeleri de koyulur. Bu malzemeler çok geniş bir skaladadır. Bu yüzden kalem kalem sayamayız, genellikle tek bir kutu set alınıp konur. Ayrıca bir adet de gelin için parfüm konur.

Gelin Seccadesi

Nişan bohçası malzemelerinde 1 adet çoğunlukla beyaz model bir gelin seccadesi konulur.

Nikah Bohçası Minikleri: Patikler

Nişan bohçasının son malzemelerinden biri de patiklerdir. Her nişan bohçasından ortalama 4-6 çift patik olur.

Sizin gelin bohçanızda neler vardı? Yukarıdaki listede sizin eksik gördüğünüz bir şey var mı? Lütfen yorumlarda belirtmeyi unutmayın. PerdeModelleri ailesi olarak tüm yeni gelinlerimize ve evlenen çiftlere bir ömür mutluluklar dileriz.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>