Kahve Osmanlı perde modelleri

Osmanlı Perde Modelleri

Osmanlı perde modelleri adından da anlaşılacağı üzere olabildiğince ihtişamlı ve kat kat kumaşlardan oluşan, kumaş üzerinde özel desenlerin bulunduğu perdelerdir. Dekorasyon anlamında klasik ve altın varaklı detayların göze çarpmış olduğu ortamlarda Osmanlı tarzı perdeler yaygın olarak kullanılmaktadır.

Osmanlı perde modeli nasıl dekore edilir?

  • Dekorasyon yaparken perdeye gelinceye kadar en başta salonun büyüklüğü de önem taşımaktadır. Osmanlı tarzı bir dekorasyon için salonun geniş olması ve mobilyalarınızın ortaya çıkması önemlidir.
  • Klasik ve Osmanlı tarzını yansıtan oymalı mobilyalar bu tarz perdeler ile uyum sağlamaktadır.
  • Özellikle ahşap veya altın varaklı kaplamaya sahip mobilyalarınız ile Osmanlı perde modelleri oldukça hoş bir uyum sağlamaktadır.
  • Yine perdelerinizin hoş bir görüntü sağlaması adına seçim yaparken mobilya kumaşlarına uygun tercih yamanız gerekiyor. Çünkü klasik mobilyalarda kumaşlar genellikle oldukça renkli ve desenlidir.
  • Koyu pastel tonların yer aldığı ağır mobilyalar Osmanlı perdelerine oldukça yakışır.
  • Osmanlı perde dekorasyonu yaparken özellikle duvardan duvara uzanan kumaşlar olmalıdır. Tüm duvarlar perdeler ile kaplanmalı. Perdelerin üst kısımlarında mutlaka fonlar bulunmalıdır. Yine duvar kirişlerinde perdeler bir arada toplanmalıdır.

Sizlerde Osmanlı perde seçimi yaparken mobilyalarınızdaki renklere uyum sağlayacak kumaşları tercih edebilirsiniz.
Ancak bu şekilde Osmanlı perde modelleri istediğiniz ihtişamı ortaya çıkartabilmektedir.

https://www.youtube.com/watch?v=MfasnH_olR8

En çok tercih edilen perde renkleri nelerdir?

Osmanlı perdelerde revaçta olan renkler bordo rengi ve üzerinde farklı renklerin bulunduğu desenlerdir. Diğer bir favori renk ise turkuaz ve küf yeşili olmaktadır.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>