Oturma odası mor perde modelleri modern

Oturma Odası Mor Perde Modelleri

Oturma odası mor perde modelleri dekorasyon önerisine katkılar sunacağız. Ev dekorasyonunda mobilyaların renk seçimi oldukça önemlidir. Çünkü yaşam alanındaki psikoloji dahi etkileyebilen renk tercihi çocukların gelişimi iştah ve uyku düzeni açısından son derece anlamlıdır. Bu bakımdan son dönemde taşıdığı soft renklerle ev içinde oldukça uygun bir atmosfer sağlayan mor mobilyalar hayli beğeni kazanmaktadır. Ancak bu mobilyaların mutlaka mor oturma odası perde modelleri ile dekore edilmesi gerekiyor.

Birbirini Tamamlayan Perde ve Mobilya Kombinleri

Özellikle mor renkli mobilyaların hâkim olduğu salon ve oturma odalarında perdelerde beyaz tonları ağırlık vermek gerekiyor. Ancak düz beyaz stiller yerine içinde mor puanlar veya desenler bulunan perde tipleri çok daha uygun olacaktır. Yine Japon perde modellerinde de mor renk güzel duran bir unsur olarak öne çıkmakta.

Aynı zamanda açık renk duvarlarla da uyum içinde olabilen mor perdelerde dikey perde konsepti de çok tercih edilmekte.

Oturma Odası Mor Perde Modelleri Tül Tercihi

Eğer oturma odanızda mor oturma odası perde modelleri tercih edecekseniz tüm tercihinizde de hassas davranmanız gerekiyor. Çünkü mor kontrast renklerle çok daha kendini belli edebilen bir tona sahip.

Kırık beyaz veya süt beyaz tercihleri mora eşlik edebilir. Ama yine farklı bir tercih olarak krem ve bej tonlarındaki perdeler de mor perde konsepti ile uyum sağlayabilir. Ancak bu durumda saf mor değil içinde mutlaka farklı tonları barındıran zıtlıklar taşıyan perde tipleri öne çıkartılmalıdır.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>