Oturma Odası Zebra Perde Modelleri 2018

Oturma Odası Zebra Perde Modelleri 2018

9 Aralık 2017 0 Yazar: admin

Son yıllarda revaçta olan perde modellerinden zebra perdeler şıklığıyla gözlerimizi kamaştırıyor. Stor perdelerden sonra üretilmeye ve kullanılmaya başlanmış olan zebra perdeler özellikle stor perdelerin içeri güneş ışığını sokmamasından dolayı onlara alternatif olarak üretilmişlerdir.

Şeritler halinde olan yapısı nedeniyle zebra ismini alan bu perde modellerinde şeritler arası saydam üretilmiş ve içeri gün ışığının girmesi sağlanmıştır. Tül perde görevini üstlenen zebra perdeler en çok iş yerlerinde ve evlerin oturma odalarında tercih edilmektedir. Özellikle kolay ve rahat kullanımı sayesinde tercih edilmesi daha da kolaylaşmıştır.

Oturma Odasına Zebra Perde Olur Mu ?

Özellikle kullanılan mekanların başında mutfaklar gelmektedir. Fakat mekana uyum sağlaması sebebiyle oturma odalarında da tercih edilmektedir. Bu sebeple salon ve oturma odalarında kullanılmaktadır.

Zebra oturma odası perde modelleri son zamanlarda fazlasıyla artmaktadır. Zebra perdelerin kullanımı kolay olsa da ve eve gün ışığının girmesini sağlasalar da temizlik konusunda biraz zahmetli bir perde modelidir.

Evde yıkanamayacak bir perde çeşidi olan zebra perde modelleri 6 ayda bir ayda yılda en az 1 defa halı yıkama firmalarında yıkanmaktadır. Halı yıkama firmalarında yıkana bilmeleri için bireyin çıtalarıyla beraber perdeyi sökmesi gerekir. Yıkama işlemi bitince perde tekrar aynı şekilde yerine asılır.

Tercih Edilen Zebra Oturma Odası Perde Modelleri

Zebra oturma odası perde modelleri tül ve perdenin kullanım zorluğu ve verdiği meşakkat yüzünden üretilen stor perdelerin eve gün ışığı girmesini engellemesine alternatif olarak üretilmiş perde modelleridir. Özellikle ev hanımlarının oturma odalarında tercih ettiği modeller daha çok klasik modellerdir.

Bu modellere baktığımızda beyaz, siyah ve kahverengi tonlarıyla karşılaşırız.