Patik Modelleri ve Yapılışları 2020

Merhaba! Bugün patik modelleri ve patik modelleri yapılışları hakkında bir yazı yazmak istedik. Ayrıca örgü patik modelleri ve yapılışları da bu yazımızda.

Patik Modelleri Nasıl Yapılır?

Öncelikle ihtiyacımız olan malzemeleri bir öğrenelim;

  • 6 numara tığ
  • makas
  • kalın iğne
  • Ataç (işaret koymak için)
  • İp

Öncelikle örgü patik işine başlamadan önce sihirli halka yapılır, ardından yalancı trabzan ile sihirli halka sıkılır ve daha sonra patik modelleri ve çeşitlerine göre atılan temelin üzerine örgü devam edilir.

Daha iyi anlamanız için sizler için buraya bir video koymak istiyoruz;

Patik Kullanışlı mı?

Patikler, önceki adıyla çetik aslında yıllardır süregelen bir giysidir. Eskiler bu çetik veya patik denilen giysiyi, ayaklarını sıcak tutmak için giymektedirler. Bugünün çorapları ne ise, eskinin insanları için patik ve çetik idi. Günümüzde çeyizler ve süs amaçlı olarak daha çok kullanılsa da çetik ve patiklerin faydası büyüktür.

Bebekler için patik

Bebekler için patik, yukarıda da bahsettiğimiz sıcak tutmak gibi faydaları sebebiyle çok çok önemli. Bebeklerin ayaklarının sıcak tutulması çok önemli, soğuk algınlığı ve grip yetişkinlerdeki etkisinden daha fazla bebeği etkiler. O yüzden bebekleri sıcak tutmak için patik kullanımı önemli.

Sizler ve bebekleriniz için hazırladığımız bebekler için patik modelleri adlı yazımıza mutlaka göz atmalısınız.

Çetik – Patik Modelleri 2020

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>