Mavi perdeler

Perde Çeşitleri Nelerdir ?

Perde çeşitleri isimleri nelerdir ? Yazımızda detaylı olarak bu konu hakkında bilgiler verirken, hangi tip perdelerin daha kullanışlı olduğu hususunda görüşlerimizi paylaşacağız. Doğru perdeyi doğru mekanda kullanmak gerekir. İç mimarin en önemli aksesuarların başında perdeler gelmektedir. Perde seçmek yeni yatak örtüsü almak kadar kolay değildir. Alacağınız perdenin rengi, kumaş kalitesi, maliyeti, dayanaklılık süresi gibi kriterleri atlamamanız gerekiyor. Bu aşamada perde ölçülerini göz önünde bulundurmanız gereklidir. Perdeler mekanı değiştirmekle kalmaz, aynı zamanda odaya konfor ve rahatlık hissi verir.

Bir evin perdesi nasıl tasarlanır ?

Her sezon mekanlar için bir çok yeni fikirler sunuluyor. Moda trendlerinin eğilimi perdelere yansıyor. Pencere dekorasyonunu her anlamda korunsa da, yeni özgün çözümler ile perdelerin görünümünü değişmeye devam ediyor. 2020’e girdiğimiz şu aylar için en popüler 3 perde çeşidini sizlerle paylaşacağız.

İlk sırayı fon perde çeşitleri alıyor. Fon perdeler her mekan için olmazsa olmazlardandır. Evin genel görüntüsüyle birlikte hoş ortam oluşturan perdelerdir. İkinci olarak özellikle mutfaklarda sıkça gördüğümüz zebra perdeleri söyleyebiliriz. Mutfağın havasını bambaşka yapan perdelerdir. Farklı renk tonlarıyla mekanının konforu ve lüksünü yaşayabilirsiniz. Son olarak Country olarak adlandırılan modern perdeler arasında ilk sırada yerini alan çeşittir. Türkçe karşılığı “ülke” anlamında olan perdenin bir çok modeli bulunmaktadır.

Mevcut sezonun değişimiyle birlikte her sene farklı model ve tipler ile karşılaşmaktayız. Evinize perde tasarlarken, farklı yollar izleyebilirsiniz. Bazı odalarda tek tip dekorasyon ile sadelik ön planda olurken, bazı mekanlarda farklı modern yaşamın izlerini yansıtabilirsiniz. Ek olarak mekanların dekorasyonu tül ve fon perde ile destekleyebilirsiniz.

Mavi perdeler
Mavi perdeler

Perde Çeşitleri

Aksesuarlar sadece işlevsel bakımdan değil, aynı zamanda güzel olmalıdır. Bunu test etmek için çeşitli seçeneğimiz vardır. Perde aksesuarları şu malzemelerden oluşabilir. Kancalar, halkalar, kelepçeler, menteşeler veya delikler… Tercih edeceğiniz aksesuar malzemelerinin iç mekanla uyumlu olması şarttır. Ancak bu şartla güzel bir kombinasyonu yakalayabilirsiniz.

Birbirinden farklı onlarca perde çeşidi bulunmaktadır. Jaluzili perdeler, Dikey perdeler, Fon perdeler, Katlamalı perdeler, Drape perdeler, Japon perdeler, Tül perdeler, Fransız perdeler, Zebra perdeler, İpli perdeler, Stor perdeler ve Motorlu perdelerdir.

Farklı model ve renklerde bulunan perde modelleri…

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>