Perde Kanat Modelleri

2018’in en güzel kanat (fon) perdeleri bu makalemizde bulabilirsiniz. Evin havasını değişen ve mekana bambaşka bir renk getiren kanat perdeler hakkında konuşacağız. Kanat perde kısacası fon perde olarak bilinen bir perde çeşididir. Bu perde modeli salon veya oturma odasında sıklıkla kullanılır. Bu sene içerisinde en çok tercih edilen renk kombinleri mavi, kahverengi, mor, kırmızı ve siyahtır. Her mekana göre farklı bir dizayn yapmak mümkündür. Ortalama metre tül fiyatı 15 TL’den başlayıp 200 TL’ye kadar uzanan farklı model ve çeşitte bulabilmek mümkündür.

Yan kanat perde modelleri

Eviniz ve ofisiniz için her türlü perde çeşidini bulmak son derece kolay. Sahip olduğunuz tarza göre, ürünler arasından seçim yaparsanız, daha ideal bir sonuca ulaşabilirsiniz. En güzel perdeler arasından, seçim yapmak zor olsa da, renk, desen, marka, kumaş türü, perde yapısı gibi konu başlıklarını sınırlandırarak en uygun perdeyi bulabilirsiniz.

Oturma odası için perdeler arıyorsanız, klasik, modern, Retro, şık, antik gibi tarzlar arasından seçim yapabilirsiniz. Bunun haricinde, stor, jaluzi gibi pratik çeşitleri değerlendirebilir ya da saten, tafta, dantel, tül gibi seçenekler içerisinden ürün tercih edebilirsiniz. Perde seçimi yaparken, pencerenin yapısı ve ebatı da önemlidir. Birden fazla pencerenin olup olmaması, geniş ya da ufak bir yapıda olması vb. unsurları göz önünde bulundurarak daha iyi bir seçim yapmanız olağan.

Perdeler, genellikle daha açık renkler arasından tercih edilse de, fon perdeler daha farklı ve koyu renklerde olabiliyor. Bu nedenle kahverengi, siyah, lacivert gibi koyu renklerden, bej, beyaz, sarı, pudra gibi daha açık tonlu renklere kadar birçok model bulabilirsiniz. Mutfak için perdeler ise daha açık tonlu renklerden seçilmektedir. Ya da modern bir tarzınız varsa, daha renkli sarı, kırmızı, mor, yeşil, pembe gibi tonları bulabilirsiniz. Perde modelleri son derece geniş bir skalaya sahip. Önemli olan, size en uygun ve stilinize uyan modeller tercih etmeniz.

Kanat perde renkleri

Konumuzun ilk paragrafında yer verdiğimiz 2020 senesi içerisinde en çok kullanılan kanat perde renklerini sıralamıştık. Bu başlığımız altında ise biraz daha detaylandıracağız. Renklerin kısaca bir daha yazmak gerekirse; mavi, kahverengi, mor, kırmızı ve siyah renkler bu sene içerisinde en çok tercih edilen kanat fon perde renkleridir.

İlk mavi olarak fon kanat perdeyi inceleyeceğiz. Özellikle odaya uyum konusunda mükemmel bir tercihtir. Koyu ya da açık tonlarıyla farklı bir tasarım elde edilebiliyor. Oda içerisinde farklı eşyalarla birlikte mavi tonların tasarımını sizler de evinizde kolayca uygulayabilirsiniz.

Dikkat etmeniz gereken öncelikle odanın eşyalarına göre bir perde seçimi yapmak olacaktır. Daha sonra perde seçimini yaparak mavi tonların odaya hakimiyetini sağlamaya çalışın. Resimde gördüğünüz gibi mavi kırlentler bu mekana farklı bir hava katan küçük ev eşyaların arasındadır.

Kırmızı kanat fon perdelere baktığınız zaman ise yukarı da anlattığımız aynı detayları göreceksiniz. Kanepe üzerinde görmüş olduğunuz detayın mekana katmış olduğu değer çok büyüktür. Bu tip ufak dokunuşlarla evinizin havasını değiştirebilirsiniz.

Aynı şekilde

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>