Perde Temizliğinde Ne Kullanılır ?

Perde Temizliğinde Ne Kullanılır ?

10 Şubat 2019 0 Yazar: admin
Değerli bayanlar bu yazımızda perde temizliğinde dikkat etmeniz gereken bazı noktaları sizlerle paylaşacağız. Perde temizliği her bayan için önemli bir noktadır. Bembeyaz perdeler ile birlikte evin kokusunu değiştiren en önemli mihenk taşlarının başında gelmektedir. Toz, kir, sigara kokusu gibi pis şeylerden uzak kalmak perdeleri uzun ömürlü olmasını sağlamaktadır. Bu yazımızda perde temizliği hususunda genel bilgileri sizlerle paylaşmak istedik.
Öncelikle klasik tür işlerden uzak durmanızı tavsiye ederiz. Burada anlattığımız yöntemlerin bazılarını bilmediğinizi sayarak anlatmaya başlıyoruz. İlk olarak hangi deterjan markasını tercih ediyorsanız, onu kullanmaya devam edebilirsiniz. Bunun dışında özellikle tül perdeler için toz şeker kullanmanızı tavsiye ederiz. Çünkü bu mucizevi beyazlatma sağlayan harika bir üründür. Peki nasıl yapacaksınız işte tüm detaylar…
Öncelikle her zaman yıkama yaptığınız şekli ile çamaşır makinesinde perdenizi yerleştiriniz. Daha sonra içerisine 2 kaşık toz şeker ekleyiniz. Deterjan koyma bölümüne değil de direkt makinenin içerisinden koymanız gerekmektedir. Bu noktaya net bir şekilde belirterek bu tavsiye sonlandırmak istiyoruz. Bunun dışında perde temizliğinde sirke, kaya tuzu veya bulaşık makinesi tableti gibi ekstra yöntemler de denilebilir. Fakat en etkili ve en isabetli olanı perdelerin içerisine iki kaşık toz şeker eklemeniz olacaktır.