Perde ve Pencereler İçin Farklı Fikirler

Merhaba! Harika pencerelere ve perdelere sahip olmak her ev için büyük bir artıdır. İster panjur, ister perde seçin, pencereler odanın genel tasarımını demirlemek ve kişisel tarzınızı ortaya çıkarmak için en verimli yoldur. Bugün sizler için perde ve pencereler için farklı fikirler derledik.

Bir tarza karar vermeden önce, pencere ve perdenin hangi işlevi yerine getirmesini istediğinizi ve yansıtmasını istediğiniz estetiği belirleyin. Bir ev için mi? ofisi için mi? Güneşten parlamayı engelleyen güneşlikler iyi bir seçimdir. Fakat yemek odası penceresi için güneşlikler pek de iyi bir fikir olmayabilir. Her bütçeye ve evinizin her odasına uygun mükemmel pencere ve perde fikirleri için birçok seçenek derledik.

Tahta Korniş ve Kenarlıklar

Ahşap kornişler ve kenarlıklar, en klasik pencere fikirlerinden biridir, ancak geleneksel yapıları nedeniyle modern evlerde bir seçenek olarak göz ardı edilirler. Yalnız kullanıldığında, kornişler şık ve modern bir görünüm yaratabilir. Perdelerle, mobilyalarla veya duvar boyasıyla eşleştirilebilse de, ahşap pencere kenarlığı bir oda için en mükemmel detay haline gelebilir.

Boyalı Pencere ve Pervazlar

Temiz pervazların görünüşünü seviyorsanız ancak özel kornişler için bütçeniz yoksa, pencere pervazlarını, çerçevelerini boyayarak da güzel bir pencereye sahip olabilirsiniz. Marifetli bir el ve maskeleme bantları bir pencereyi boyamak için yeterli olacaktır. Pencere pervazını boyamak için elinizde sayısız renk seçeneği olacak, fakat görünümü vurgulamak için cesur bir renk denemek dışında, kontrolü kaybetmediğiniz bir görünüm için koyu kahverengi veya siyah bir renk seçmenizi tavsiye ederiz.

Salıncak Kollu Perdeler

Salıncak kollu perdeleri, farklı pencere ve perde fikirlerinden biridir ve son yıllarda ABD’de pek fazla kullanıldığı görülmüştür. Pencereden 90 derecelik bir açıyla öne geçmek için perdeyi hareket ettirmenizi sağlayan özel bir menteşeli perde çubuğu. Adeta perdenizi kapı açar gibi pencerenizden ayırabilir, daha açık ve ışık alan bir pencere elde edebilirsiniz. Salıncak kollu perdeleri, günlük kullanım ile dikkatlice kıvrılmış veya ustaca işlenmiş bir kumaşı mahvetmek konusunda endişelenmenize gerek kalmadan ışığı kolayca içeri alabileceğiniz mükemmel ve şaşırtıcı derecede ucuz bir çözümdür.

Daha Fazla Farklı Fikirler

Sizler için derlediğimiz tüm fikirleri yazıyla anlatmak yerine görsel bir derleme yapmak daha iyi olacaktır diye düşündük. Buyrun Perde ve Pencereler İçin Farklı Fikirler derlememiz;

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>