Perdelerin Güzel Kokması İçin Önerileri

Perdelerin güzel kokması için bazı önerilerimiz olacaktır. Önceliklere perdelere sinen sigara kokusu hususunda bir çok şikayet almaktayız. Bunun çözüm önerisine dair bazı bilgileri paylaşmadan geçemeyeceğiz. Çok sigara içilen evlerde farklı ve kötü bir koku vardır. Bu koku kısa zamanda sadece odada kalmaz, tüm eşyalara sinmeye başlar. Peki bu kokular nasıl çıkar ? Burada bahsedeceğimiz önerileri dikkate alarak başlayabilirsiniz. İlk olarak odada sigara içilmesine izin vermemeniz gerekiyor. Perdeleri en güzel yıkarsanız kokuları gidebilir. Fakat kısa bir süre sonra eski haline geri döner.

Perdeler yıkandıktan sonra neden kokuyor ?

Sadece kısa bir programla perde yıkamaları sonucunda perdelerin kokusu geçmeyebilir. Burada anlatacağımız yöntemler ile sizlerde evinizde perdelerin kokusunu değiştirebilir, kısacası bambaşka yapabilirsiniz. Perdenizi düzenli olarak yıkamaya çalışın. Ayrıca kullandığını yumuşatıcılar farklı olsun. Yani çamaşırlar için kullandığınız yumuşatıcıyı kesinlikle kullanmayın.

Perde kokusu nasıl giderilir ?

Perde yıkarken yumuşatıcı kullanılır mı ? Cevabımız evettir. Lakin kullandığını makine programına dikkat etmeniz gerekiyor.

İlk olarak koku giderici bir çok deterjan ve yumuşatıcı vardır. Bu yazımızda Vanish Kosla Tül ürünü önerebiliriz. Güzel kokusu vardır. Özellikle sigara ve yemek kokuları kısa süreli de olsa çıkartır. Yaklaşık olarak 1 hafta civarında eve güzel ve hoş koku yayar.

Bunun dışında koku kaynağını kesmediğiniz sürece ne kadar da temizlik yaparsanız, yapın koku gitmeyecektir. Sadece bir kaç hafta sonra güzel koku yerini eski kokuya bırakacaktır.

Yıkanan perde neden kokar ?

Yıkanan perdeler kokması normaldir. Kullandığımız çamaşır makinesinden tutunda, tercih ettiğiniz deterjana kadar kokma sebeplerini sıralayabiliriz. Fakat tek tek izah etmek gerekirse; çamaşır makinesini sürekli olarak kullanıyorsanız, çamaşırlarda ki koku deterjan kullanmanıza rağmen perdelere geçebilir.

Bunun için makine temizleyici kullanabilirsiniz. Yaklaşık olarak 15 TL ile 25 TL arasındadır. Daha ucuz yöntem ise soda matik ile makineyi boş çalıştırmak olacaktır.

Daha sonra kullandığınız sıvı deterjan veya perdelere özel ürünler kullanmayı tercih edin. Bunlara ek olarak düşük devirde kullanmanız da yarar var. Böylece daha uzun süreli perdeleri kullanabilirsiniz. Tabi perdenin kalitesi de perdenin dayanaklığı için ayrı bir etkendir. Özellikle burada ki yazılarımızı inceleyebilirsiniz.

Evin güzel kokması için yumuşatıcı kaynatmak

Bayanların en çok merak ettiği yöntemler arasındadır. Bu başlığımız öneri ve tavsiyelerle bu sistemin ne kadar çok işe yaradığı hususunda bilgiler aktaracağız. Öncelikle bayanlar için ev temizliği çok önemlidir. Hele de çıkmayan kötü kokuların oluşmasına hiç tahammül edilemez. Peki, evin güzel kokması için ne yapmalıyım ? Gelin, detaylarıyla sıra sıra önerilerimizi sunalım.

Evin güzel kokması için ne yapmalıyım ?

Öncelikle evinizi bol bol havalandırmayı deneyin. Daha sonra pis kokunun kaynağını bularak o kokuyu yok etmeye çalışın. Nasıl mı olacak ? İlk olarak hangi odadan kokunun yayıldığını tespit ediniz. Genellikle sigara kokusu odada ki pek çok eşyaya siner ve çıkması zor olur. Bu sebeple bile eşyalarını değiştiren pek çok kişinin olduğunu biliyoruz. Örneğin perde veya koltuk takımından koku geliyorsa, iyi bir temizlik yapmanız gerekiyor.

Evin güzel kokması için pratik bilgiler (püf noktaları)

Aslına bakarsanız bu işin püf noktası, kokunun kaynağı yok etmektir. Daha sonra odaya güzel koku veren eşyalar alarak odanın hava değiştirmek olacaktır. Pratik olarak şu önerileri sunabiliriz.

  • İlk aşamada kokunun kaynağını bulun.
  • Kokunun kaynağını güzelce temizleyin. (Perde, halı, koltuk gibi)
  • Odayı bol bol havalandırın. Gerekirse, iki camı birden açarak odaya bolca hava girişi olmasını sağlayın.
  • Lavanta ile odanızı temizleyin.
  • Yüzey temizleyicinin kalitesini kullanın. Piyasada ucuza satın ürünleri tercih etmeyin. Zira ticari amaçlı ürünler olduğu için temiz koku odada fazla durmaz.
  • Özellikle perdelere önem verin. Perde temizliğini mutlaka yapın. Kendiniz yıkayacaksınız perdeler için özel üretilen deterjanları ve yumuşatıcıları tercih edin.

Evin mis gibi kokması için ne yapmalı ?

Hani derler ya “Evin mis gibi kokuyor” işte bayanların en çok haz aldığı konuların başında gelir. Her bayan evinin güzel kokması ister. Bu son başlığımızda size evinizin mis gibi kokması için önerilerde bulunacağız. Odanızı havalandırmayı ihmal etmeyin. Bol bol güzel kokan yüzey temizleyicileri tercih edin. Oda parfümü ve tütsü gibi ürünleri tercih edin. Kalıcı koku isterseniz de mutlaka perdeleri yıkayın. Yıkarken güzel kokan yumuşatıcı kullanmayı ihmal etmeyin.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>