Perdelerin Kırışmaması İçin Tavsiyeler

Perdelerin kırışmaması için harika önerilerimiz var. Öncelikle bayanların en çok sıkıntı çektiği konuların başında perdelerin yıkanması ve sonra yapılacak işlemlerde vardır. Bildiğiniz üzere piyasada yüzlerce perde çeşidi ve modeli bulunmaktadır. Satın aldığınız perdeler dahil hangi tip yıkama yapılacağı konusunda perdenin kullanma kılavuzunda ya da perde satan yetkiliden detaylı bilgi alabilirsiniz.

Bu yazımızda özellikle yıkandıktan sonra kırışan perdeler hususunda bilgiler paylaşacağız. Burada sizlere anlattığımız bilgilerin sadece tavsiye niteliğinde olduğunu unutmayınız.

Konu Başlıkları

Perdeler kırışmaması için nasıl yıkanmalı ?

Perdelerin kırışması tüm bayanların ortak sorunları arasındadır. Peki perdelerin gerçek anlamda kırışmaması için yapmak gerekir ? İşte kısa kısa bilgilerle kırışan perdelere öneriler…

* İlk olarak perdeleri çamaşır makine sıkma programına girmeden hemen alın.

* Perdeler sıkma programına dahil olmadan hemen alınarak ıslak şekliyle kurutulmaya bırakılmalı.

* Çamaşır makinesine bağlı olarak değişken, yıkanan malzemelerin kırışmasını engelleyen konumun aktif olmasına,

* Ön yıkama yapılmamalıdır,

* Perde çamaşır makine katlayarak konulmalı,

Kırışan perdeler nasıl açılır ?

Kırışan perdeleri açmak için pek çok yöntem kullanır. Bayanların en çok sıkıntı çektiği konular arasında ev temizliği gelir. Ev temizliğinin yanında perde gibi eşyaların da güzel olması ve temiz görünmesini isterler. İşte bayanların kırışan perdelere çare bulacaklar. Genel olarak 3 yöntemle perde kırışıkları açılır.

  • Ütü yardımıyla,
  • Buhar yöntemiyle,
  • Asma yöntemiyle,

Bu yöntem en çok tercih edilenler arasındadır. En hızlı yöntem olarak bilinen ütü ile kırışan perdeleri açma hakkında detaylara birlikte bakalım. Ütü yapmadan önce perdenin kumaşının bu tür işlemlere dayanaklı olup olmadığına dikkat ediniz. Aksi halde perdeniz zarar görebilir. Ütüyü çok aşırı ısıtmadan perdenin üzerine doğru sağa sola gezdirerek dolaştırın. Bu işlemi yaparken belli bir bölgede ütüyü durdurmayın. Sürekli ve seri bir şekilde işlemi 2 kez tekrarlayın.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>