Plise Perde Modelleri 2020

Merhaba! Bu yazımızda camlı balkonlar için perde olarak kullanılabilecek en ideal seçeneklerden biri olan Plise Perde modelini inceleyeceğiz.

Plise Perde Nedir?

Plise perde veya diğer adıyla magic frame perde özellikle cam balkonlar için ideal bir perde seçeneğidir. Yalnızca cam balkonlarda değil, pimapen ile kapatılan balkonlarda da bu perdeleri kullanabilirsiniz.

Plise Perde Avantajları

Plise Perde modelleri cam üzerine uygulandığı için pencerelerin kullanımı esnasında elinize ayağınıza dolaşmaz, rahatlıkla camlarınızı açabilirsiniz. Ayrıca cam balkonlar için de her parçayı rahatlıkla katlayabilirsiniz.

Güneşi büyük ölçüde engeller. Seviyeli güneşlik ve gölgelik gibi seçenekli perdeler ile istediğiniz oranda güneşi engelleyebilirsiniz.

Cam temizliğine engel olmaz. Tamamen kaldırarak veya indirerek camınızı temizleyebilirsiniz.

Plise perdeler mekanizması sayesinde hem aşağı hem yukarı toplanabilir, dilerseniz yukarı doğru dilerseniz aşağı doğru perdelerinizi kapatabilirsiniz.

Plise perdeler gergin bir mekanizma ile çalıştığı için perdenizi istediğiniz oranda açık tutabilirsiniz, dilerseniz camınızın yarısını kapatabilir yarısı açık bırakabilirsiniz, veya güneşin gelmesini engelleyecek şekilde yukarıdan bir kısmını kapatabilirsiniz. Perde bıraktığınız yerde sabit olarak durur. Ayrıca sopası sayesinde yukarı doğru kapattığınızda pencerenin en üstüne eliniz ile yetişmeniz gerekmez.

Tavan uygulaması

Plise perdeler tavana da uygulanabiliyor. Özellikle kış bahçesi için veya yukarısı cam olan açık alanlar için güneş tam bir baş belası olabiliyor. Bu yüzden kış bahçeleri için güneş geçirmeyen perde kullanmak isterseniz imdadınıza plise perdeler yetişiyor. Perdenin tavan da ulaşılamaz olması sizi korkutmasın çünkü bahsettiğimiz gibi sopa ile ulaşımı kolay şekilde açılıp kapatılabilir, ayrıca elektrikli mekanizmaları tercih ederseniz perdenizi kumanda ile kontrol edebilirsiniz. Tavana uygulanması sebebiyle aşağıya doğru sarkma yapacağı düşünülebilir, lakin yapısı gereği plise perdeler aşağı sarkacak şekilde tasarlanmaz bu yüzden içiniz rahat olsun.

Elektrikli Plise Perde

Elektrikli plise perde modelleri sayesinde perdelerinizi uzaktan ve kumanda ile -hatta artık birçok model ve markada telefon ile- kontrol edebilirsiniz. Ayrıca zaman ayarı da yapılabilen elektrikli plise perdeler güneşin evinize en dik açıda vurduğu saatlerde kapanıp, güneşin batmasıyla birlikte açılabilir.

Plise Perde Temizliği

Plise perdeler mekanizmasından ayrılabilir özelliğe sahiptirler. Haliyle mekanizmadan ayırarak plise perdenizi temizleyebilirsiniz. Ayrıca mekanizmadan ayırarak ılık bir su ve bez ile de temizleyebilirsiniz. Kaynar-çok sıcak su kullanımından ve perdenize zarar verecek kimyasalları kullanmamaya dikkat edin.

Plise Perde Fiyatları

Plise perde fiyatları marka ve modellere göre değişiklik gösterse de asıl farklılık plise perdenin mekanizmasının elektrikli ve otomatik olup olmamasına göre değişiyor. Biz sizler için perde markalarının web sitelerinden fiyat tablosu çıkardık;

Normal Mekanizma Fiyatı: 129TL -182TL / M2

Elektrikli/Motorlu Mekanizma Fiyatı: 440TL / M2

*Fiyatlara işçilik ve diğer ücretler dahil değil. Motorlu perdeler için işçilik ücreti 200TL’yi bulabiliyor. Bunları da göz önünde tutmanızda fayda var.

Plise Perde Modelleri 2020

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>