Salon Açık Mavi Perde Modelleri

Salon Açık Mavi Perde Modelleri

22 Kasım 2017 0 Yazar: admin

Evinizde deniz huzuru için açık mavi salonlar tercih ediliyor. Perde seçimi özellikle önem arz ediyor. Salon bölümlerinde yapılan dekorasyon uygulamalarında duvar rengi, yer kaplaması, tavan kaplaması, mobilya seçimi, aksesuar seçimi, halı seçimi ve eşya seçimi yapılırken bunlara uygun olabilecek ve salonda oluşturulması planlanan konsepte uygun olarak perde seçimi yapılır. Salonda oluşturulabilecek deniz etkisi için açık mavi salon perde modelleri en uygun tercih olur.

Renk Tonları İle Açık Mavi Salon Perde Modelleri

Mavi renk, denizi temsil ettiği için insanlara huzur veren ve psikoloji üzerinde rahatlatıcı bir etkisi olan önemli bir renktir. Salon dekorasyonlarında tercih edilen açık mavi salon perde modelleri ise deniz etkisi oluşturulmasına fayda sağlar.

Tam anlamı ile etkili bir sonuç elde edilebilmesi için perde renginin doğru bir renk tonunda seçilmesi gerekir. Bu seçim yapılırken özellikle duvar renklerine ve mobilya renklerine uygun olarak ton seçim yapılmalıdır.

https://www.youtube.com/watch?v=0x9BnryfiG0&feature=youtu.be

Farklı Tasarımlarıyla Açık Mavi Salon Perde Modelleri

Perde modelleri genel olarak klasik tarzda oluşturulur ve uygulama alanları rutin bir görüntü sağlayabilirler. Fakat günümüz teknolojisi ile üretim yapan perde üreticileri tarafından çok farklı tasarımlara ve sanatsal çizgilere sahip perde modelleri üretilmektedir. Hem kullanım hem de görüntü açısından çok daha avantajlı olan perde modelleriyle evlerin dekorasyonunda daha ayrı ve iç açan bir katkı sağlanabilir.