Isı Geçirmeyen ve Güneş Kırıcı Perde

Günümüzde evler yaz aylarında iyice ısınıyor ve bu durum can sıkıcı bir hal alıyor. Problem yalnızca ısınma değil ayrıca soğuk da kış aylarında farklı bir sorun. Ancak evinizde yapacağınız ufak bir perde dekorasyonu ile sıcak soğuk ve güneş probleminin üstesinden gelebilirsiniz.

2020 yılında gelişen teknoloji ile artık evlerde soğuk geçirmeyen perde veya sıcak geçirmeyen perde modelleri görür olduk. Bu ısı geçirmeyen perde modelleri yalnızca sıcağı ve soğuğu engellemek ile yetinmiyor, aynı zamanda güneşi geri yansıtarak yaz aylarında daha serin bir ev ortamı sunuyor. Eğer siz de soğuk geçirmeyen perde modelleri veya sıcak geçirmeyen perde modelleri arayışındaysanız ve yaz aylarında evi serin tutacak perde sizin aradığınız şey ise doğru adrestesiniz.

Soğuk Geçirmeyen Perde Modelleri

Soğuk geçirmeyen perde modelleri gelişen teknoloji ile evlerde %72’ye varan enerji tasarrufu sağlıyor. Evin soğumasını engelleyen perdeler ile daha az ısınma masrafı ile eviniz için tasarruf sağlıyor. soğuk geçirmeyen perde kışın evinizi daha sıcak tutarak aile bütçesine katkı sağlıyor.

Sıcak Geçirmeyen Perde Modelleri

Sıcak geçirmeyen perde modelleri evinizin yaz aylarında daha serin olmasını sağlamakla yetinmiyor, aynı zamanda kış aylarında dışarıya ısı kaybetmeyerek yılın tüm günlerinde aile bütçenize katkı sağlıyor. Sıcak geçirmeyen perde denildiğinde akla ilk gelen faktör güneş oluyor pek tabi. Bu perdeler çoğunlukla güneş geçirmeyen yani güneşi geri yansıtan perdeler oluyor. Haliyle bu perdeler ısı geçişini engelleyen, ısı kaybını önleyen bir işlev görüyor.

Güneşi Geri Yansıtan Perde Modelleri

güneşi kıran perde olarak da bilinen bu perdeler evinize vuran güneş ışınlarını geri yansıtarak evi serin tutuyor. Günümüzde birçok insanın aradığı özellik olan serin evler için perde ideal bir çözüm oluyor. Eğer evinizde güneşi kıran perde kullanıyorsanız muhtemelen o perde sayesinde eviniz serindir.

Isı ve Güneş Geçirmeyen Perde Fiyatları ve Nerede Satılır?

Öncelikle bu perdeler her yerde bulunmuyor. Sebebi ise biraz pahalı olması. Çünkü ısı geçirmeyen perdeler yurtdışından ülkemize gelmekte bu yüzden de nispeten pahalı olmakta. Isı geçirmeyen perde nereden satılır? derseniz tchibo üzerinden satın alabilirsiniz. Ayrıca perde mağazalarına sorabilirsiniz, muhtemelen onlar da özel sipariş olarak getirtebilir. Aşağıdaki görselden ısı ve ışık geçirmeyen perde fiyatları hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

isi geçirmeyen perde fiyatları

 

Isı Geçirmeyen Perde

Isı geçirmeyen perdeler genellikle ülkemize yurtdışından geliyor. Bu perdeler yurtdışından gelen perde modelleri oldukları için yerli üretim perde markaları biraz pahalılar. Genellikle İsveç menşeli olan perdeler ısı ve ışığa karşı duyarlı oluyorlar ve bu sayede evin hem ısısını hem de bütçesini koruyor. Eğer ısıya karşı perde almayı düşünüyorsanız malzeme kalitesine ve perdenin kalınlığına dikkat etmenizde fayda var. Eğer ışığa veya güneşe karşı perde almayı düşünüyorsanız perdenin kalınlığından ziyade malzeme parlaklığına ve ışığı yansıtma gücüne dikkat etmeniz daha sağlıklı olur. Isı ve ışık geçirmeyen perde alırken nelere dikkat etmeli? sorusuna da cevap bulduğumuza göre artık ısı ve ışık geçirmez perde modelleri inceleme vakti gelmiş demektir.

Isı geçirmeyen ve Güneşi yansıtan perde modelleri;

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>