Tül Perde Hangi Deterjanla Yıkanır?

Merhaba, bu yazımızda perde nasıl yıkanır ve hangi deterjanla yıkanır gibi soruları yanıtlayacağız. 1 Tül Perde Nasıl...
Tül Perde Hangi Deterjanla Yıkanır?

Merhaba, bu yazımızda perde nasıl yıkanır ve hangi deterjanla yıkanır gibi soruları yanıtlayacağız.

Tül Perde Nasıl Yıkanır?

Artık tül perdeler eskisi gibi yıpranmayan ve narin olmayacak şekilde üretiliyor. Bu yüzden tül perde çamaşır makinesinde yıkanabilir. Fakat dikkat edilmesi gereken bazı hususlar mevcut, daha önce perdeler kaç derecede yıkanır yazımızda da bahsettiğimiz dikkat edilecek noktaları bu yazımızda da tekrarlayalım

  1. 30 derecenin üstüne çıkmayın
    Aksi halde perdeniz haşlanır. Kullanım ömrü kısalır.
  2. En fazla 600 devir seçin
    Aksi halde perdeniz çabuk yıpranır
  3. perdenizi katlayarak makineye yerleştirin
    perdenin kornişleri içe gelecek şekilde katlayarak makineye yerleştirin, makineye perdeyi tepmeyin.

Tül Perde Hangi Deterjanla Yıkanır? Yumuşatıcı kullanılır mı?

Öncelikle tül perde için üretilmiş tül perdeye özel deterjanlar mevcut, fakat bunlara hiç gerek yok. Zira herhangi bir renkliler için kullandığınız deterjanı kullanmanız yeterli. Hemen aklınıza “neden beyazlar için değil de renkliler için olanı?” şeklinde bir soru gelebilir, çünkü beyazlar için olan deterjanlar içerisinde çamaşır suyu barındırır. Bu da perdenize her yıkamada zarar verir.

Peki gelelim yumuşatıcı kullanımına; tüllerinizi yıkarken yumuşatıcı kullanmak yok. Evet yok. Çünkü gerek yok. Yumuşatıcı kullanmak pamuk veya keten gibi kuruduğunda sertleşen kumaşlar için. Tül perdeler polyester kullanılarak üretildiği için zaten kuruduğunda sertleşmeyecektir. Eğer güzel kokması için yumuşatıcı kullanıyorsanız yine yanlış yapıyorsunuz, çünkü yumuşatıcının gereği olmadığı gibi zararı da var. Yumuşatıcı her yıkamada perdenin gözeneklerini doldurur ve oraya yerleşir, bu yüzden güzel kokar fakat perdenin ömrünü kısaltır. Eğer eviniz güzel koksun istiyorsanız, evin güzel kokması için yumuşatıcı kaynatmak adlı yazımızı okuyabilirsiniz.

Bu yazımız ilginizi çekebilir !  Ucuz Tül Perde Nereden Alınır

tül perde sentetikte mi yıkanır?

Evet! Tül perdeler polyester malzemeden üretildiği için tül perde yıkanırken sentetik programımı seçebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Ucuz Tül Perde Nereden Alınır başlıklı makalemizde adresleri, eminönü ve en ucuz perde nerede bulunur hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ