Oturma odası turkuaz perde modelleri

Turkuaz Perde Dekorasyonu

Bu yazımızda turkuaz perde ve kombinasyonlarını inceleyeceğiz. Bildiğiniz üzere perdeler, iç mekanın önemli unsurlarından biridir. Ana amaçları, ışığın geldiği pencereyi kapatmak ve mekana hoş hava katmaktır. Her mekanın hoş ve güzel olması önemlidir. Bir mekanın güzelliğinin olabilmesi için içerisinde ürünlerin ve tasarımlarının tam yapılması gerekir. Oturma odası, salon, yatak odası veya mutfak fark etmezsiniz neresi olursa olsun, ilk bakılacak nokta kombinasyon olmalıdır. Konu başlığımız belirttiğimiz üzere bu makalemizde perdelerden bahsetmek istiyoruz.

Perdeler herhangi bir renk olabilir. İç mekanlarda sıklıkla kullanılan turkuaz perdeler, mekana modern bir hava katar. Bu asil renk, diğer detaylarla ustaca birleşmesi halinde harika bir dekorasyon yakalayabilirsiniz.

Turkuaz perde kombinleri

Her odanın kendi özgü perde modelleri vardır. Her mekan için turkuaz renklerde perdeler kullanışlı olabilir. Ev dekorasyonun perde seçiminde kural olarak, uyumluluk ön plandadır. Özellikle son zamanlarda parlak turkuaz renk tonlarının ağır kadife perde tasarımlarıyla birleşmesi sonucunda harika işler çıkıyor. Pastel duvarlarla bütünlük tam sağlanmasıyla modern evlere bir yenisi daha ekleniyor.

Yeni sezon turkuaz perdeler
Yeni sezon turkuaz perdeler

Her mekan için farklı desen ve renkte perde bulabilirsiniz. 2020 yılında tercih edilen perdeler arasında turkuaz renkte modelleri de yer almaktadır. Yukarıda ki ufak oturma odasına bakalım. Size bahsettiğimiz uyumluluk neredeyse tüm odayı sarmış durumdadır. O kadar güzel kombine edilmiş ki, mekana girenin gözlerini alabilir. Güzel bir köşe takımı, takım ile aynı renkte olan perdeler ve aydınlatmayla süslenmiş mükemmel bir ortam… Daha ne olsun…

https://www.youtube.com/watch?v=CovIIVfEyqA&feature=youtu.be

Turkuaz renkli perdeler her mekan için farklı tasarımlarda sunulabilir. Aşağıda örnek üzerinden devam etmek gerekirse; baktığımız zaman güzel bir yatak odası bizi karşılıyor. Yatak odası içerisinde bir çok lüks detay gözümüzden kaçmıyor. Örneğine klima yerinin seçiminden tutunda asma tavan ışıklarının mekana katmış olduğu havaya kadar pek çok ayrıntı sunulmuştur. Yatak odası örtüsünde perde ile aynı renk tonu seçilmesi ortama farklı bir ambiyans katmıştır.

Yatak odası turkuaz perdeler
Yatak odası turkuaz perdeler

Sonuç itibariyle genel bir resim özetlemek gerekirse; bir mekana perde seçerken ilk bakacağınız konu perdenin mekan ile uyumluluğu olmalıdır. Daha sonra ufak aksesuarlar ile uyum sağlamayan eşyalar üzerinde değişiklikler yapabilirsiniz. Ek olarak perde fonları da hava değiştirmek için size bir fikir verebilir.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>