Uygun Fiyatlı Dekorasyon Fikirleri

15 Ekim 2019 0 Yazar: admin

Merhaba! Ucuz dekorasyon fikirleri kim istemez? Sizler için en güzel ve uygun fiyatlı dekorasyon fikirleri bu yazıda. Ekonominizi sarsmayacak ev dekorasyon fikirleri için okumaya devam edin.

1. Girişten Başlayın

Misafirleriniz evinize girdiğinde anında tarzınızı anlamaları gerekir. Bu yüzden ev dekorasyon fikirlerini evin  girişinde kullanmaya çalışın. Örneğin; Anahtarları veya ayakkabıları koymak için bir sandık veya dekoratif sepet kullanabilirsiniz. Misafirlerinizi karşılayacak aksesuarlar ve çiçekler için bir ayna veya ufak bir masa ve üzerine dekoratif aksesuarlar ekleyebilirsiniz.

2. Mevcut Mobilyalarınızı Elden Geçirin

Evinizde uygun fiyatlı dekorasyon arayışındaysanız fazla uzağa gitmenize gerek yok. Ev dekorasyon mağalarına gitmenize hiç gerek yok. Bizim size önerimiz evdeki eşyalarınıza yeni bir hava katmak, onları yenilemek/değiştirmek yönünde. Bunun için ne yapabilirsiniz? Örneğin evinizdeki ahşap eşyaları yeniden vernik ile parlatabilirsiniz, veya boyayabilirsiniz. Mesela aynanın çerçeve rengini değiştirebilirsiniz.

Bu şekilde evinizdeki mevcut eşyalarda değişiklik yaparak çok uygun fiyatlara dekorasyon değişimine gidebilirsiniz.

3. Mobilyaların yerini değişin

İster inanın ister inanmayın, mobilyaların yerlerini değiştirmek büyülü bir şekilde evinize yeni bir hava katacak. Ayrıca sadece odadaki eşyaların yerini değiştirmekle kalmayın, evinizin diğer odalarından parçalar getirmeyi de düşünün. Bazı mobilyalar odadan çıkarak hem o odada yer açar, hem de yeni yerinde çok daha şık durabilir. En ucuz ve kolay dekorasyon yöntemlerinden biridir, üstelik denemesi bedava.

4. Odayı veya bir duvarı boyayın

Boya, sahip olduğumuz en uygun dekorasyon aracıdır. Vurgulu duvarınızı veya odadaki bir kolonu mobilyanıza zıt veya tamamlayıcı bir renkle boyayın.

Eğer hangi rengi seçmeniz gerektiğini bilmiyorsanız sizler için daha önce yazdığımız birbiriyle uyumlu renkler ve renk tekeri adlı yazımıza mutlaka göz atın.

5. Aksesuarlar ile mobilyaları yenileyin

Odanızdaki koltuk takımını veya masayı yenilemek pahalı olabilir. Daha uygun fiyatlı yenileme yapmak isterseniz mobilyanın aksesuarlarını değiştirebilirsiniz. Örneğin koltuk takımının yastıklarını değiştirebilirsiniz, veya yemek masasının örtüsü ile ufak bir dokunuş yapabilirsiniz.

6. Banyonuzu Dekore Edin

Banyolar dekorasyon çeşitliliği açısından diğer odalar kadar çeşitli olmasa da, diğer odalara göre daha uygun fiyatlı olduğu kesin. Yeni havlular, duş perdeleri, banyo paspasları gibi uygun fiyatlı ürünler kullanarak banyonuzu uygun fiyata yeniden dekore edebilirsiniz.

banyo dekorasyon fikirleri

7. Ucuz ilanlara göz gezdirin

İnternette birçok kişi evindeki fazlalık mobilyaları satmak için uğraşıyor. Son dönemlerde iyice yaygınlaşan letgo gibi uygulamalar sayesinde ihtiyacınız olan bir şey, bir başkası için fazlalık olabilir. Bu yerleri takip etmekte fayda var.

8. Kapı kolları, dolap kulpları ve armatürler

Mutfağınızdaki dolapları komple değiştirmek maliyetli olabilir, fakat dolap kulplarını ve kapı kollarını uygun fiyatlara değiştirebilirsiniz. Özellikle mutfaktaki dolap kulpları ile armatürlerinizi uyumlu olacak şekilde yenilemek iyi bir fikir olabilir.

Bu haftalık bizden bu kadar.