Örgü Tül Perde Modelleri

Örgü perde olur mu demeyin. Yapınca o kadar şahane bir görüntü oluyor ki görenler adeta hayran kalabiliyor. ...
Örgü Tül Perde Modelleri

Örgü perde olur mu demeyin. Yapınca o kadar şahane bir görüntü oluyor ki görenler adeta hayran kalabiliyor.  Tığ iğne olarak tasarlanan perdeler istenilen renklerde örülerek birçok ortama şıklık ve şirinlik katabiliyor.

Örgü tül perde modelleri nerelerde tercih edilebilir?

Tığ içi olarak çok fazla şekilde modelin ortaya çıktığı perdelerde kullanım alanları da oldukça geniştir. Sizlerde tahmin edebilirsiniz ki bu tarz perdeler salon ortamında kullanılmaz. Tabi buna uygun bir salon dekorasyonu bulunuyor ise salonlarda da tercih edenler olabilir.

Örgü perde en çok mutfak pencerelerinde yer bulmaktadır. Şirin mi şirin motiflerin yer aldığı perdeler ayrı bir şıklığı ön plana çıkarmaktadır. Genelde mutfak dolapları arasında bulunan minik pencereler örgü perdeler ile kolayca dekore edilmektedir.

Yine örgü perdenin sıklıkla karşılaşılan ortamı olarak çocuk odalarını söyleyebiliriz. Renkli ve şirin bir dekorasyonun yaygın olarak bulunduğu çocuk odaları örgü perdeler ile çok daha hoş bir görüntüye kavuşmaktadır.

Örgü tül perde modeli nasıl yapılır?

İster şişlerinizi kullanarak isterseniz de tığ yardımı ile sizlerde kolayca perde örebilirsiniz. En başta yapmak istediğiniz modele karar vermeniz gerekiyor.

Tığ kullanılarak yapılan perdeler genellikle motiflerden hazırlanmaktadır. Sevdiğiniz yuvarlak yada kare motifi hazırlayarak bunlardan onlarca parça haline getirdikten hemen sonra birbirine ekleme yaparak perdenizi kolayca oluşturabilirsiniz.

Eğer şiş yardımı ile perde örmeyi planlıyorsanız. Düz ve motifsiz bir kazak örer gibi örebilir ve alt kısmını saçaklı ipler şeklinde bırakabilirsiniz. Ardından örülen kumaş üzerine istediğiniz motifi işleyebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Ofis Perde Modelleri başlıklı makalemizde dükkan perde modelleri ve ofis perde modelleri hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Content Protection by DMCA.com