Modern yatak odası fon perde modelleri

Yatak Odası Fon Perde Ne Renk Olmalı

Yatak odası yine hiç şüphesiz ki evlerimizin en özel alanlarını oluşturmaktadır. Sevdiğimiz kişi ile en romantik anların yaşandığı. Huzurlu bir uykunun yapıldığı, çeşitli aksesuarlar ile beğenimizi toplayan yatak odalarındaki perde seçimleri oldukça önemlidir.

Çünkü gece boyu deliksiz bir uyku için bizleri rahatsız edebilecek hiçbir nesne yanı başımızda tyer almamalı. Aksine daha çok doğal, kafa yormayan, renkleri ile bizi rahatsız etmeyecek türde perdeler tercih etmek daha akıllıca bir seçim olacaktır.

https://www.youtube.com/watch?v=0o0QvNooRH0&feature=youtu.be

Peki, Yatak odası fon perde seçimini nasıl yapmanız gerektiğini biliyor musunuz?

  • Yatak odası denildiğinde maden ilk akla gelen huzur dolu bir uyku ise fon perde seçiminde de renk seçimi daha dingin ve soft renklerden yana olmalıdır.
  • Küf yeşili, turkuaz mavisi, hurma sarısı, kahve tonlar gibi sizlere her baktığınızda huzur verebilen kumaşlara sahip fon perdeleri tercih etmelisiniz.
  • Yine fon tercihinde renkler kadar perdenin duruş modeli de önemlidir. Çok fazla yer tutan ve karmaşık bir dikime sahip olan perdelerden uzak durmanızda fayda var.
  • Yatak odası fon perde renkleri koyu olurken içerisinde tercih edeceğiniz perde düz desenlere sahip, ince kumaşlı ve aşağıya kadar inen bir tarza sahip olmalıdır.

Perde üzerinde gereksiz aksesuar kullanımından da uzak durmak gerekiyor. Canlı renklere sahip ama sizi mutlu edebilecek kırmızılar pembeler yine yatak odanıza kolayca uyum sağlarken ayı zamanda romantik bir alan oluşturabilmenize de yardımcı olmaktadır.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>