pembe yatak odası perde fiyatları

Yatak Odası Perde Fiyatları

Yatak odası her birey için önemli bir mekandır. Bu mekanın güzel olması ve yaşamın bir parçası haline gelmesi önemlidir. Bu yazımızda yatak odası perde modellerini incelerken, fiyatları hususunda geniş kapsamlı bilgiler vermeye çalışacağız. Yazımızın ilk satırlarında yatak odasının önemi hakkında bazı hususlara değinmek istiyoruz. Özellikle yatak odaları geniş ferah ve uyum içinde olması gereken mekanların başında geliyor. Yatak odasında genellikle bulunan eşyalar komodin, şifoniyer, ray dolap, halı, perde, abajur, yatak ve küçük dekorasyon eşyalarında oluşmaktadır. Bunların bütün halinde birbirleri içerisinde uyumlu olması mekanın güzelliğini ön plana çıkarır.

Yatak odası kurulum aşaması

Öncelikle iyi yatak odasının oluşturmak için belli başlı maliyet hesabı yapmak gerekir. Yani 5000 lira ile yatak odası takımı kurulurken 50 bin lira ile de yatak odası takımı kurulmaktadır. Fiyat aralıkları kişinin tamamen zevkine ve bütçesine bağlı olarak değişmektedir. Burada size sunacağımız modellerin fiyat aralıkları 10.000 TL ile 25000 TL arasında değiştiğini hatırlamak isteriz. İşte baştan sona kadar yatak odası takımını nasıl kurulur ? Hangi kombinasyonlarla güzel bir dekorasyon yakalanacağı hususunda bazı deneyimlerimizi paylaşalım.

Burada anlattığımız yazımızı dikkatli incelemenizi tavsiye ediyoruz. Bir mekanın güzelliği odan içerisinde bulunan eşyaları ve kombinasyonlarının birbirleri ile uyumlu olmasına bağlıdır. Aslında bu cümle biraz uzun gibi görünse de kısacası mekanın güzelliği dekorasyonunun eşsiz olmasına bağlıdır. Mekanı güzelleştirmek sadece bütçeye bağlı olmamakla birlikte bir uzman tarafından sunulan tavsiyeleri dikkate almakla bir bütün halindedir.

Kolları sıvayın, renk seçerek işe başlayın

Tasarımlarınız da ilk olarak renk seçimi yapmanız gerekiyor. Hangi renkte karar verirseniz verin, hedefiniz bütünlük olmak zorundadır. Yani yatak odasında yatak başlığı ile perdenin uyumlu olması veya halının bir bütün halinde mekanı güzelleştirmesi ya da seçtiğiniz mobilyanın mekanın bütünlüğünü ön plana çıkarması şarttır.

Gelelim yatak odası perde modelleri hususunda bazı noktaları anlatmaya… Perde seçimi her mekana göre ayrı renk ve tonlarda yapılması gerekmektedir. Perde bir mekanın havasını değiştirebilecek önemli bir eşyadır. Bu yüzden isabet tercihler her zaman mekana değer katar. Perde satın alırken odanızdaki eşyaların kombinasyonlarını göz önünde bulundurarak tercih etmeniz gereken bir eşyadır. Yani yatak odası mobilyasını almadan perde seçmeniz yanlış bir karar olacaktır. Tüm eşyaları aldıktan sonra perdenizi almanız gerekiyor.

Seçim yaparken ucuz ürünler tercih etmeyin

Yatak odası perde fiyatları model renk ve markasına göre değişen fiyat aralıklarında olduğunu hatırlatmak isteriz. Yatak odasının genişliği metre tül üzerinden hesaplanmaktadır. Ortalama 150 liradan başlayan perdeler, 3 bin liraya kadar model renk ve farklı markalarla çıkmaktadır. Kesinlikle ucuz ürünleri tercih etmeyin. İlk olarak fon seçimi ile işe başlayalım.

Yukarıda görüldüğü gibi farklı model ve fiyatlarda fon perde bulabilmek mümkündür. Orta bütçeli müşteriler için 2 taraflı fon perde maliyeti size ortalama 200 – 250 TL (boyutuna göre değişir) gibi rakamlara mal olacaktır. Fon seçiminizi mobilyaya göre yapın. Daha sonra içerisine tül perde seçimi yaparak, modern bir yatak odasına ilk adımı atın.

Yine yukarıda ortalama fiyat ve modelleri görmektesiniz. Son satırlarımız da size net hesap yaparak bilgi verelim. 2 tane 140 cm eni olan ve 1 cm sık pileli olan fon perde fiyatı ortalama tanesi 90 TL’den 180 TL tutmaktadır. 3 metre cam boyunu olduğunu varsayarak, ortalama 115 TL’den 345 TL tutmaktadır. Toplamda 3 metre yatak odası camı için 2 tane fon perde + 1 tane tül perde toplam maliyeti 525 TL tutmaktadır. Tabi bu rakamların orta seviye üzerinden olduğunu unutmayınız. Bu rakama 3 – 4 bin TL kadar çıktığı da olabilmektedir. Camın genişliği, ürünün kalitesi, markası, modeli gibi etkenlerin fiyat üzerinde etkisi büyüktür.

 

 

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>