Yeni evin perdeleri ne kadar tutar? 2020 Perde Fiyatları

2019 düğün mevsimi açıldı ve yeni evliler için ev dizme telaşı başladı. Çiftler yeni ev dekore etme ve düzenleme heyecanında iken bir yandan da perde masrafı kafalarda soru işareti ve evli çiftlerin kafasındaki soru bir evin perdesi ne kadar tutar? Bir evin en önemli dekorasyonu olan perde, sıfırdan ev döşemek dendiğinde atlanamayacak adımlardan bir tanesi.

Bir evin perdesi ne kadar tutar? Toplam Perde fiyatları?

öncelikle yeni bir ev kurmanın maliyeti önceden hesaplanması gereken bir husus. Sıfırdan döşenen ev için perde masrafı ise net bir rakam olmadığı için öncelikle perde metre fiyatı ve oda sayısı gibi faktörlere göre aklınızda bir fiyat oluşması için bazı kaynaklardan rakamlar sunacağız. Eminiz bu yazıdan sonra kafanızda ucuza ev döşemek konusunda bir fikir oluşturacak.

2020 Perde Fiyatları ve Toplam Perde Maliyeti

2020 perde fiyatları ve toplam maliyet hesaplamak için öncelikle her pencere için tül + fon perde kullandığınızı varsayalım. İlk hesaplamamız için taç perde fiyatları baz alınacak.

tac tül perde fiyat

taç tül perde fiyatları ortalama 52TL ve 186TL arası değişiyor. Yalnızca tül ile bitmeyen perde masrafı için gelin fon perde fiyatlarını hesaplayalım.

tac fon perde fiyat

Fon perde fiyatları ise 83TL ve 189TL arasında değişiyor. Tamamen sizin zevkinize ve cebinize bağlı olarak ufak bir toplama yaparsak yeni bir ev için perde maliyeti  3 oda için birer pencere, salon için 2 pencere ve mutfak için de 1 pencere dersek 3+1 ev için perde maliyeti 6 pencere ile stor perde maliyeti ortalama 810TL ve 2.250TL arasında değişmekte.

2020 Stor perde fiyatları ve toplam maliyet

Eğer tül ve fon perde kombini dışında evinizi stor perde ile dekore etmek isterseniz fiyatlar değişecektir. Ayrıca henüz kafanızda bir model yoksa, 2020 Stor perde modelleri için tıklayınız.

tac stor perde fiyat

Stor perde ile evini döşemek isteyenler içinse ortalama stor perde fiyatları ve maliyeti yine 3+1 ev için hesaplarsak 468TL ve 2100TL arasında değişecektir.

Yeni ev perde maliyeti konusunda dikkat edilecek hususlar

Öncelikle yeni ev için perde fiyatları ve ortalama perde maliyeti çok değişken bir konu. Bu yüzden dikkat etmeniz gereken kriterleri aşağıya sıraladık. Bu maddeleri göz önüne alıp yukarıda verilen fiyatları da dikkate alarak kafanızda bir fiyat oluşturabilirsiniz.

  • Pencere boyutları
    Perde fiyatları m2 üzerinden belirlenir. Yukarıda gördüğünüz fiyatlar altında yazan ölçülere göre değişebilir.
  • Tuvalet, kiler, dışarıyı görmeyen camlar
    Yaptığımız hesaplarda yalnızca oda camlarını ve mutfak camını dikkate aldık, siz de perde maliyeti hesaplarken evinizdeki tüm perde takılacak pencereleri hesaba katmayı unutmayın.
  • Usta masrafları
    Evinizde perdeleri ücretsiz monte ettirebilirsiniz ancak bazı durumlarda usta çağırmanız gerekebilir.

Yukarıda ortalama fiyat çıkarmak için ortalama bir marka seçtik. Unutmayın bütçenize göre çok daha ucuz ve çok daha pahalı bir perde dekorasyonu yapabilirsiniz.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>