Yeni Evleneceklerin Ev Dekorasyon Maliyeti

192020 yılında evlenecek olan çiftlerin en çok merak ettikleri konu bir evin dekorasyonunun ne kadar mal olduğudur. Tabi ev dekorasyonunun bir sınırı olmadığı için bir ürünü çok ucuza da alabilirsiniz ya da bütçeniz müsaitse çok pahalıya da alabilirsiniz. Bizler sizler için iki türlüde fiyat araştırması yaptık. Yeni evlenecekler için ev dekorasyon maliyeti ne kadar diye merak ediyorsanız cevabı yazımızın devamında yer almaktadır.

Yazımızın başında da belirttiğimiz gibi ev dekorasyon maliyetinin bir sınırı bulunmamaktadır. Çeyiz paketlerinde yer alan yatak odası, salon ve yemek odası takımlarını 20.000’e almak mümkünken sadece yemek odasını 20.000’e alabilirsiniz. Yazımızın devamında her oda dekorasyonu için ortalama maliyet fiyatını sizler için paylaştık.

 

Yeni Evleneceklerin Ev Dekorasyon Maliyeti Ne Kadardır?

Yeni evlenecek olanlar veya yeni ev hazırlığı yapacaklar için çok yararlı bir yazı ile karşınızdayız. Sıfırdan ev döşemek yeni evlenenlerin her zaman gözünü korkutmuştur. Fiyatların gittikçe arttığı bu dönemlerde 2020 de evlenecek olan çiftler için fiyat araştırması yaptık ve fiyatların en uygun hali işte şu şekildedir.

 

Salon Dekorasyonu

Koltuk takımı için 2 adet 3’li koltuk ve 1 adet berjer fiyatı ortalama 6000 TL

Yemek odası takımı ortalama 3500 TL

Televizyon ünitesi 1500 TL

Sehpa 700 TL

Perde 1000 TL

Bu hesapların ardından salon dekorasyonu için ortalama hesap 12700 dür. Eğer indirim zamanlarında mobilya almak isterseniz çok mantıklı bir harekette bulunmuş olursunuz ve ortalama 7000- 8000 arası salon dekorasyonunuzu tamamlamış olursunuz.

 

Yatak Odası Dekorasyonu

Yatak odası 8000 TL

Perde 1000 TL

Yatak odası için ortalama toplam fiyat 9000 TL’dir.

 

Mutfak Dekorasyonu

Mutfak eşyaları 8000 TL

Beyaz eşya 10000 TL

Mutfak içinde toplam ortalama fiyat 18000 TL’dir.

 

Odalardaki halıları da hesaba katarsak ortalama 1000 TL daha eklemek gerekir ve toplamda ev dekorasyonu için harcanan tutar 40.700 TL’dir. Tabiki de burada paylaştığımız fiyatlardan daha uyguna ya da daha pahalıya dekorasyonunuzu tamamlayabilirsiniz. Ama size ufak bir tavsiye eviniz için alacağınız mobilyada, beyaz eşya da, perdelerde sürekli yenilenen şeyler olmadığı gibi uzun yıllar kullanılmakta bu yüzden  alırken en ucuzunu değil bütçenize uyacak şekilde kaliteli ürün almaya çalışmalısınız.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>