Yeni Evliler İçin Perde Modelleri

Yeni evlenenler için en çok merak edilenler arasında perde modelleri vardır. En son çıkan perde modelleri de yine en çok yeni evlenecek olanların merak ettikleri arasındadır. Peki yeni evliler için perde modelleri nelerdir? Yeni evliler perde alırken nelere dikkat etmelidir? diye merak ediyorsanız cevabı yazımızın devamında.

Evlerini farklı bir şekilde dekore etmek isteyenlerin en önemli tercihleri perde modelleridir. Bu perde modellerini seçerken yeni evlilerin en çok dikkat ettiği faktörde perdelerin temizliğidir. Bu aşama da perde seçerken kolay temizlenebilir perdeler diğer perdelere göre daha çok tercih edilmektedir.

 

Yeni Evliler İçin Perde Modelleri Nelerdir?

Yeni evliler için birçok perde modeli bulunmaktadır. Bu yazımızda da sizler için yeni evlilerin tercih edeceği perde modellerini sıraladık.

Stor Perde

Stor perdeler hem kullanışı hem de şıklığı açısından yeni evliler için en çok tercih edilen perde modellerinden biridir. Mekanizmalı oluşuyla da yeni tarza uyum sağlamış olan stor perde modellerinden dilediğin renk ve desende üretimini yaptırabilirsiniz. Genelde fon perde olarak kullanılan stor perdeler bunu yanı sıra yarım şekilde güneşlik olarak da kullanılmaktadır.

Fon Perde

Genelde klasik tarz odalarda kullanılan perde modelidir fon perdeler. Mevcut perdenin üzerine kullanılır. Bazıları fon perdeyi süs ve dekor olarak kullanmaktadır. Boncuklar ve iplerle şık görüntülerin oluşturulduğu fon perdeleri istediğiniz desende ve renkte yaptırabilirsiniz.

Zebra Perde

Zebra perdeler stor perdelere benzerlik göstermektedir. Ancak stor perdelere göre daha işlevsel yapıdadırlar. Hem güneşlik hem de fon perdeyi bir arada bulunduran zebra perdeler kapladıkları yer bakımına göre de diğer perdelerden daha kullanışlıdır. Son zamanlarda üretimi ve tüketimi artan zebra perdelerinde yine birçok renk ve deseni mevcuttur.

Plise Perde

Plise perdeler son zamanlarda kullanımı artan perde modelidir. Kornişlerin yerine mekanik bir perde kullanılan plise perdeler camın yüzeyinde yukarı aşağı hareketlerle güneş ışınlarının odaya girişine yön verebilirsiniz. Kullanışı korniş perdelere göre farklı olan plise perdeler yeni evlilerin ilk tercihleri olabilir. Hem takılışı hem de kullanışı basit olduğu kadar temizlemesi de bir o kadar kolay olan plise perdeleri makinalarınızda kolayca yıkayabilirsiniz.

Yeni Evliler Perde Satın Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Perde seçiminizi yaparken en temel özellik perdenizin kalitesidir. Uzun yıllar kullanabileceğiniz bir perde olmasına ve güneşi gördükten sonra renk değiştirmeyecek ve solmayacak bir perde olmalıdır. Bunun yanı sıra temizlikte önemli bir kriterdir. Kolayca temizlenecek bir perde seçtiğiniz takdirde kirlenme anında hemen çözüm üretebilirsiniz. En az bunlar kadar seçeceğiniz renklerde önemli olmaktadır. Duvar rengi ile aynı perde modeli seçmek perdenizin göze çarpmasına engel olurken koltuklarınıza uygun renk veya desende perde modeli seçmek perdelerinizin odanızda uyum sağlamasına ve göze çarpmasına yardımcı olmaktadır. Perdeleri nerede kullanacağınızda önemli bir kriterdir. Yatak odasında kullanacağınız perde çocuk odası için ideal olmaz bu yüzden odalara uygun perdeler seçilmelidir.

 

 

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>