Zebra Perde Modelleri 2019

Zebra Perde Modelleri 2019

22 Temmuz 2019 0 Yazar: admin

Merhaba! Bugün zebra perde modelleri derledik. Ayrıca zebra perde içeriyi gösterir mi? zebra perde kullanışlı mı? gibi soruları yanıtladık. Hazırsanız başlayalım;

Zebra Perde İçeriyi Gösterir mi?

Zebra perdeler şeritler halinde olmasından dolayı ilk kez kullanacak kişilerin aklına o şeritlerin arasından evin içerisinin gözüküp gözükmeyeceği sorusu gelebilir. Eğer zebra perde kapalı konumda ise, yani şeritler uç uca gelmiş ise zebra perde içeriyi göstermez. Fakat perdeniz açık konumda ise, yani şeritler üst üste gelmiş ise evin içi gözükebilir. Fakat burada zebra perdelerin ara şeritlerine dikkat etmek gerekiyor. Eğer perdenizin ara kısımları tül gibi veya buzlu cam gibi yapılmış ise evinizin camları uzak kalacağı için içerisi gözükmeyebilir. Fakat bazı zebra perdelerde ara şeritlerin süzgeç gibi ve kumaşsız olduğunu görüyoruz. Bu perdeler açık konumdayken evin içerisini gösterebilir.

Zebra Perde Kullanışlı mı?

Zebra perdelerin diğer tül veya kumaş perdelerden en büyük farkı biraz daha sert ve katlanmaz bir yapıda olmasıdır. Bu durum da pencerenin açılıp kapanmasında karşımıza çıkıyor. Eğer sık sık açılan bir pencere için yaptırmayı düşünüyorsanız, zebra perde pencere açılması için en tepeye kadar kapatılmalı ve daha sonra pencere açılmalı. Bu yüzden pencere kullanımını engellemeyecek şekilde diktirmeniz gerekir, ki bu pek mümkün olmaz özellikle 2 pencereli camlarda ortadaki zebra perde camları engellemese de pencere üstü zebra perde pencerenin açılıp kapanmasında zorluk çıkarabilir.

Zebra Perde Temizliği? Nasıl Temizlenir?

Zebra perde temizliği aslında çok basittir. Çoğu ev hanımı bilmese de zebra perdelerin kumaşları mekanizmadan ayrılabilir. Siz de zebra perdenizi mekanizmasından ayırarak balkonunuzda fırça ile hafifçe temizleyebilirsiniz. Eğer mekanizmadan sökmek istemezseniz ıslak bir bez ile camın üzerinde iken de zebra perdenizi silerek temizleyebilirsiniz.

Dikkat etmeniz gereken en önemli nokta zebra perde çamaşır makinesine girmez! Eğer zebra perdenizi çamaşır makinesine atarsanız perdeniz kırılır ve daha yumuşak bir hal alır, bu da perdenizin eskisi gibi görünmemesine sebep olur.

Zebra perdenizi kuru temizlemeye vermek isterseniz sizler için araştırıp hazırladığımız perde kuru temizleme fiyatları ve adresleri adlı yazımızı mutlaka okuyun.

Zebra Perde Modelleri 2019